Funkcjonariusze Straży Granicznej wspólnie ze strażakami pomogli nielegalnemu imigrantowi, który utknął na bagnach w Rezerwacie Ścisłym. Mężczyzna dotarł w tak trudne miejsce, że nie był w stanie sam się stamtąd wydostać. Zdarzenie miało miejsce w poniedziałek.

Funkcjonariusze Placówki SG w Białowieży otrzymali informację, że w rejonie służbowej odpowiedzialności placówki przebywa cudzoziemiec, który wymaga pomocy medycznej. “We wskazany rejon wysłano patrol Straży Granicznej oraz powiadomiono współdziałające służby. Ze względu na niełatwy, bagienny teren dotarcie do cudzoziemca było utrudnione. Po kilku godzinach udało się go odnaleźć” – informuje Straż Graniczna.

“Znajdował się w Rezerwacie Ścisłym, na bagnach. Okazało się, że to obywatel Syrii, który tuż po nielegalnym przekroczeniu polsko-białoruskiej granicy, celowo kierował się w niedostępny rejon, aby uniknąć kontaktu ze służbami. Utknął jednak i nie potrafił się już samodzielnie wydostać z podmokłego, niebezpiecznego terenu. Mężczyzna został przewieziony do szpitala w Hajnówce. Jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo” – czytamy w komunikacie.

Straż Graniczna podkreśla, że to kolejna tego typu sytuacja, w której wspólnie z innymi służbami podjęła działania. W tym roku funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału SG brali udział w 8 akcjach ratunkowych, podczas których udzielono pomocy 11 cudzoziemcom – wskazano w komunikacie.

Przeczytaj: Ochojska otworzyła w PE wystawę oczerniającą Polskę. Chodzi o imigrantów

O podobnej akcji ratunkowej informowaliśmy w marcu br. Także wówczas funkcjonariusze SG pomogli cudzoziemcom, którzy utknęli na bagnach. Somalijczyk i Syryjka nielegalnie przekroczyli polsko-białoruską granicę.

Zobacz także: Straż Graniczna ratowała imigrantów na bagnach. Lewicowi aktywiści utrudniali działania

strazgraniczna.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply