Krzyki z części trybun podczas meczu Fenerbahçe z Dynamem Kijów w Stambule w ramach 2. rundy kwalifikacyjnej Ligi Mistrzów UEFA w żaden sposób nie odzwierciedlają oficjalnej pozycji klubu – głosi czwartkowe oświadczenie tureckiego klubu piłkarskiego.

Fenerbahçe publikowało w czwartek oświadczenie, w którym tłumaczy, że krzyki z części trybun podczas meczu z Dynamem Kijów w Stambule w ramach 2. rundy kwalifikacyjnej Ligi Mistrzów UEFA w żaden sposób nie odzwierciedlają oficjalnej pozycji klubu

“Jeśli chodzi o okrzyki, które dochodziły z części trybun podczas meczu Dynama Kijów na naszym boisku w ramach II rundy kwalifikacyjnej Ligi Mistrzów UEFA po golu przeciwnika, w żaden sposób nie odzwierciedlają oficjalnej pozycji naszego klubu” – czytamy w oświadczeniu.

„Po raz kolejny chcemy powtórzyć przesłanie, które wcześniej rozpowszechnialiśmy na wszystkich naszych oficjalnych kanałach: „Wojna to nie odwaga, to tchórzostwo!”.

Jednym z najbardziej przekonujących przykładów wrażliwości w Fenerbahçe był mecz towarzyski rozegrany z Szachtarem Donieck na boisku tureckiego klubu w kwietniu pod hasłem „Piłka nożna dla pokoju” w celu zwrócenia uwagi na pokój na Ukrainie oraz uczynienia materialnej pomocy – przekonują władze klubu.

„Przez pewien czas gościliśmy w naszym kraju Szachtar Donieck i wspieraliśmy ich na wszelkie możliwe sposoby. Nasza pozycja jako klubu sportowego „Fenerbahce” pozostała niezmieniona i znana opinii publicznej od pierwszego dnia procesu… Bez względu na przyczynę, my, jako klub sportowy, nie zgadzamy się z reakcją, która pojawiła się na niektórych naszych trybunach” – czytamy w oświadczeniu.

Unia Europejskich Związków Piłkarskich (UEFA) poinformowała w czwartek, że prowadzi postępowanie dyscyplinarne przeciwko klubowi Fenerbahce ze Stambułu po tym, jak jego kibice skandowali imię i nazwisko prezydenta Rosji Władimira Putina podczas meczu kwalifikacyjnego Ligi Mistrzów z ukraińskim Dynamem Kijów.

Jak podawaliśmy, okrzyki te rozbrzmiały na stadionie wkrótce po tym, jak gracz Dynama Witalij Bujalski strzelił pierwszego gola w meczu.

“Inspektor ds. etyki i dyscypliny UEFA przeprowadzi dochodzenie dyscyplinarne w sprawie rzekomego niewłaściwego zachowania kibiców Fenerbahce” – oświadczyła w czwartek UEFA dodając, że „informacje w tej sprawie zostaną udostępnione w odpowiednim czasie”.

UEFA nie odpowiedziała na prośbę agencji Associated Press o komentarz na temat tego, czy skandowanie imienia rosyjskiego prezydenta może być traktowane jako zakazany język dyskryminujący, czy też może podlegać zasadzie wykluczającej „przesłanie prowokacyjne” o charakterze politycznym.

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply