Tureccy kibice skandowali „Władimir Putin” na meczu z Dynamem Kijów [+VIDEO]

Na meczu Dynama Kijów w Stambule kibice tureckiego Fenerbahce skandowali „Władimir Putin”.

W środę na stadionie w Turcji odbył się mecz eliminacji Ligi Mistrzów Dynamo Kijów – Fenerbahce. W jego trakcie doszło do incydentu. Po tym, jak w drugiej połowie drużyna z Ukrainy strzeliła bramkę, tureccy kibice zaczęli skandować na trybunach „Władimir Putin”. Piłkarze obu drużyn starali się nie reagować, sędzia nie przerwał spotkania.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

1516 PLN    (6.89%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

W sieci pojawiły się nagrania z tego zdarzenia.

Sam mecz ostatecznie zakończył się zwycięstwem Dynama Kijów 2:1, które przeszło do kolejnej rundy eliminacji.

Według mediów sportowych, na razie nie wiadomo, jak na opisaną wyżej sytuację zareaguje UEFA. W ich ocenie można spodziewać się kar finansowych dla drużyny ze Stambułu, a nawet zamknięcia trybun na jej stadionie.

Sytuację na meczu opisują także media ukraińskie, w tym agencja Unian.

Przeczytaj: Ukraińska reprezentacja rozegra mecze domowe na stadionie Łódzkiego Klubu Sportowego

Czytaj również: Kibice ŁKS-u zabrali głos w sprawie meczów Ukrainy na stadionie w Łodzi

Przypomnijmy, że w związku z eskalacją agresji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę, reprezentacja Polski nie rozegrała barażowego meczu z reprezentacją Rosji.

Zobacz: Kibice Pogoni wywiesili baner o rzezi wołyńskiej. Ukraiński portal pisze o „prowokacji” [+FOTO]