Podczas zamieszek, do których doszło w czasie rozprawy z udziałem podejrzewanego o korupcję mera Odessy rannych oprócz policjanta zostało kilka osób.

Przed sądem pojawiło się kilkudziesięciu członków ukraińskich nacjonalistycznych ugrupowań – Drużyn Narodowych, związane ze swobodą C14, czy też ubrani w mundury mężczyźni z odznakami donbaskich batalionów ochotniczych. Chcieli oni nakazu aresztu dla mera Odessy Hennadija Truchanowa.

W trakcie zamieszek przedstawiciel paramilitarnego nacjonalistycznego ugrupowania postrzelił policjanta w nogę. Według informacji podanych przez ukraińską policję policjant został przewieziony do szpitala, a strzelec trafił do aresztu. Obrażenia miały odnieść trzy inne osoby.

ZOBACZ TAKŻE: Pod ukraińskim parlamentem zapłonęły opony, doszło do przepychanek z policją [+VIDEO]

Kijowski sąd zwolnił z aresztu mera Odessy po poręczeniu jednego z deputowanych do parlamentu z ramienia Bloku Petra Poroszenki. Truchanowa zatrzymano wczoraj na lotnisku w Kijowie. Ukraińskie Narodowe Biuro Antykorupcyjne oskarża polityka o nielegalne wzbogacenie z wykorzystaniem zajmowanego stanowisko, a także o działanie na szkodę odeskiego ratusza.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Kresy.pl / unian.info

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz