Podczas zamieszek, do których doszło w czasie rozprawy z udziałem podejrzewanego o korupcję mera Odessy rannych oprócz policjanta zostało kilka osób.

Przed sądem pojawiło się kilkudziesięciu członków ukraińskich nacjonalistycznych ugrupowań – Drużyn Narodowych, związane ze swobodą C14, czy też ubrani w mundury mężczyźni z odznakami donbaskich batalionów ochotniczych. Chcieli oni nakazu aresztu dla mera Odessy Hennadija Truchanowa.

W trakcie zamieszek przedstawiciel paramilitarnego nacjonalistycznego ugrupowania postrzelił policjanta w nogę. Według informacji podanych przez ukraińską policję policjant został przewieziony do szpitala, a strzelec trafił do aresztu. Obrażenia miały odnieść trzy inne osoby.

ZOBACZ TAKŻE: Pod ukraińskim parlamentem zapłonęły opony, doszło do przepychanek z policją [+VIDEO]

Kijowski sąd zwolnił z aresztu mera Odessy po poręczeniu jednego z deputowanych do parlamentu z ramienia Bloku Petra Poroszenki. Truchanowa zatrzymano wczoraj na lotnisku w Kijowie. Ukraińskie Narodowe Biuro Antykorupcyjne oskarża polityka o nielegalne wzbogacenie z wykorzystaniem zajmowanego stanowisko, a także o działanie na szkodę odeskiego ratusza.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Kresy.pl / unian.info

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz