Przedstawiciele Parlamentarnego Zespołu ds. Równouprawnienia „Społeczności LGBT+”, głównie z Lewicy, odbyli spotkanie w Ambasadzie Niemiec. Sprawa wywołała oburzenie posłów Konfederacji i Solidarnej Polski.

„Spotkanie parlamentarnego zespołu do spraw równouprawnienia społeczności LGBT+ odbyło się w… ambasadzie Niemiec. Wymowne” – napisał na Twitterze poseł Kamiński.

Na ten wpis zareagował poseł Solidarnej Polski i były wiceminister aktów państwowych, Janusz Kowalski, pytając Kamińskiego, czy to żart. W odpowiedzi poseł Konfederacji zamieścił fragment zrzutu ekranu strony Sejmu. Wynika z niego, że we wtorek o godz. 10:00 zaplanowane było posiedzenie Parlamentarnego Zespołu ds. Równouprawnienia Społeczności LGBT+ w Ambasadzie Niemiec.

„Rozmowa w Ambasadzie Niemiec o prawach mniejszości – mając na uwadze, jak Niemcy gwałcą prawa Polonii i Polaków w RFN – to mniej więcej taki ciężar gatunkowy, jak rozmowa w Ambasadzie Federacji Rosyjskiej o pokoju w Europie lub bezpieczeństwie energetycznym. Jednym słowem: skandal” – skomentował poseł Kowalski.

Najwyraźniej, od czasu zamieszczenia wpisu przez Kamińskiego na stronie Sejmu nastąpiła edycja zawartości. Obecnie, w punkcie dotyczącym terminu posiedzenia wspomnianego zespołu widnieje informacja, że chodzi o „Spotkanie Prezydium Parlamentarnego Zespołu ds. Równouprawnienia LGBT+ z kierownictwem Wydziału Politycznego Ambasady Niemiec”. Odbyło się ono w niemieckiej ambasadzie.

Zespół parlamentarny do spraw równouprawnienia społeczności LGBT został powołany w listopadzie 2019 roku z inicjatywy posłów Lewicy. Zrzesza przede wszystkim parlamentarzystów tego ugrupowania, a także radykalnie lewicowo-liberalne posłanki oraz posłów z Koalicji Obywatelskiej czy Polski 2050 Szymona Hołowni. Przewodniczącym zespołu jest, Krzysztof Śmiszek (Lewica), żyjący w związku jednopłciowym z Robertem Biedroniem, a wiceprzewodniczącymi są: Monika Rosa (KO), Joanna Senyszyn (Lewica) i Anna Maria Żukowska (Lewica). Do zespołu należy również poseł Konfederacji, Dobromir Sośnierz.

Czytaj także: Niemcy na mecz z Węgrami chcą podświetlić stadion barwami środowiska LGBT

Twitter / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply