Zostaw odpowiedź
Chcesz przyłączyć się do dyskusji?Nie krępuj się!
Leave a Reply
You must be logged in to post a comment.
Donald Trump powiedział, że porozumienie pokojowe z Iranem może zostać podpisane już w weekend w Europie. Teheran przekazał jednak, że nie podjął jeszcze decyzji w sprawie umowy, a Izrael zaznaczył, że nie jest stroną ramowego porozumienia USA z Iranem. (more…)
Piotr Heszen, dyrektor biura koła poselskiego Konfederacji Korony Polskiej, wziął udział w obchodach Dnia Rosji w ambasadzie Federacji Rosyjskiej w Warszawie. Jak przekazał Interii, wizyta była „uzgodniona/rekomendowana” przez Grzegorza Brauna. W wydarzeniu uczestniczył także Mateusz Piskorski.
W czwartek 11 czerwca w ambasadzie Federacji Rosyjskiej w Warszawie odbyły się obchody Dnia Rosji. Wśród uczestników wydarzenia znaleźli się politycy związani z Konfederacją Korony Polskiej Grzegorza Brauna.
W Unii Europejskiej przyjęto nowe przepisy dotyczące praw jazdy, które obejmują także kierowców po 65. roku życia. Regulacje nie przewidują automatycznej utraty uprawnień przez seniorów, ale pozwolą państwom członkowskim częściej kontrolować stan zdrowia starszych kierowców. Zmiany mają być wdrażane dopiero po kilku latach i pozostawią ostateczne decyzje w kompetencjach krajowych.
Zmiany są częścią unijnej strategii „Wizja Zero”, której celem jest ograniczenie liczby ofiar śmiertelnych na drogach do minimum do 2050 roku. Początkowo Komisja Europejska proponowała obowiązkowe badania lekarskie co pięć lat dla kierowców po 70. roku życia. Pomysł nie uzyskał jednak poparcia Parlamentu Europejskiego, dlatego przyjęto łagodniejsze rozwiązanie.
John Healey podał się do dymisji, zarzucając rządowi Keira Starmera zbyt niskie wydatki na armię wobec rosnących zagrożeń. W liście do premiera przypomniał ostrzeżenia, że Rosja może przygotowywać się do ataku na państwo NATO do 2030 roku. (more…)
Kościół katolicki obchodzi dzisiaj Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, przypadającą zawsze w piątek po oktawie Bożego Ciała.
W Polsce kult Serca Jezusowego pozostaje związany między innymi z nabożeństwami czerwcowymi, podczas których śpiewana jest „Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa”.
Kult Najświętszego Serca Pana Jezusa ma korzenie biblijne i nawiązuje do przebitego boku Chrystusa na Golgocie. Do tego wydarzenia odwoływali się Ojcowie Kościoła, wskazując, że krew i woda, które wypłynęły z boku Zbawiciela, są symbolami sakramentów Eucharystii i chrztu. W średniowieczu nabożeństwo do Serca Jezusowego propagował między innymi zakon dominikanów.
Prawo i Sprawiedliwość złożyło projekt ustawy, który ma chronić Ostrów Tumski w Poznaniu przed nową zabudową. Według autorów projektu planowane inwestycje w północnej części wyspy mogą zagrozić historycznemu i przyrodniczemu charakterowi miejsca związanego z początkami państwa polskiego. Przeciwko zabudowie protestują środowiska naukowe.
11 czerwca w Sejmie poseł Prawa i Sprawiedliwości Bartłomiej Wróblewski złożył projekt ustawy o ochronie Ostrowa Tumskiego w Poznaniu, który ma zatrzymać presję inwestycyjną na jednym z najważniejszych historycznie miejsc w Polsce.
Ostrów Tumski jest najstarszą częścią Poznania i miejscem związanym z początkami polskiej państwowości. Na tym obszarze znajdował się dawny gród, powstały pierwsze ośrodki życia kościelnego, a w katedrze pochowani są pierwsi historyczni władcy Polski.
Może Kellogg pomyśli i powie coś o zbombardowaniu przez banderowców pociągu pasażerskiego koło Briańska lub o mordowaniu Palestyńczyków przez Izrael przy wielkiej pomocy USA. To są dopiero zbrodnie z udziałem USA.