Rosyjski śmigłowiec Mi-8 rozbił się w piątek, 16 grudnia w Buriacji, poinformowała agencja prasowa TASS powołując się na służby ratownicze.

Jak poinformowała agencja prasowa TASS powołując się na służby ratownicze, w piątek w Buriacji rozbił się rosyjski śmigłowiec Mi-8.

Poinformowano, że Mi-8 spadł podczas lądowania na lotnisku “Bajkał” i zapalił się. Na pokładzie była trzyosobowa załoga, wszyscy zginęli. Śmigłowiec należał do Zakładów Lotniczych Ułan-Ude. Przyczyną wypadku mógł być pożar silnika.

Jak informuje tg-kanał “112”, helikopter leciał z lotniska “Wostocznyj” na lotnisko “Bajkał”. Poinformowano również, że według wstępnych danych zginęły trzy osoby na pokładzie.

Przypomnijmy, że dwie osoby zginęły, a pięć innych zostało rannych w pożarze, który wybuchł w czwartek w rafinerii ropy naftowej we wschodniej Syberii

W ostatnich miesiącach Rosja była świadkiem serii niezwykle częstych pożarów w centrach handlowych, fabrykach i innych obiektach.

Zobacz też: Potężny pożar w podmoskiewskim centrum handlowym [+VIDEO]

W ostatnim incydencie pożar wybuchł w rafinerii ropy naftowej we wschodnio-syberyjskim mieście Angarsk około godziny 6:00 czasu lokalnego – poinformowały władze.

Igor Kobzew, gubernator obwodu irkuckiego, w którym znajduje się miasto, powiedział, że dwie osoby zginęły, a pięć zostało rannych, z których jedna trafiła do szpitala.

Śledczy wszczęli śledztwo w sprawie naruszenia przepisów bezpieczeństwa pracy.

Ponad 100 pracowników Ministerstwa ds. Sytuacji Nadzwyczajnych i 25 jednostek sprzętu gasiło pożar. Według regionalnego departamentu Ministerstwa ds. Sytuacji Nadzwyczajnych Rosji pożar został zgłoszony do straży pożarnej i ratowniczej o godzinie 6:00 czasu lokalnego (1:00 czasu moskiewskiego). Komitet Śledczy Rosji wszczął postępowanie karne w sprawie naruszenia wymagań bezpieczeństwa przemysłowego.

Zobacz też: Płonie kolejne centrum handlowe w Rosji [+VIDEO]

Kresy.pl/Tass

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply