Putin: Ukraińcy rozumieją, że nie mają szans z Rosją

Prezydent Rosji twierdzi, że wojska ukraińskie “rozumieją”, że nie mają szans z Siłami Zbrojnymi Rosji – przekazała w środę rosyjska, państwowa agencja prasowa TASS.

Jak przekazała agencja prasowa TASS, prezydent Rosji twierdzi, że wojska ukraińskie “rozumieją”, że nie mają szans z Siłami Zbrojnymi Rosji.

„Dzięki odwadze i bohaterstwu naszych bojowników, dzięki gotowości dowódców do odparcia wszelkich agresywnych działań przeciwko Rosji, wierzę, że wróg nie ma szans. Rozumieją to i dlatego teraz zwlekają” – powiedział Putin na spotkaniu z absolwentami uczelni wojskowych.

„Siły ukraińskie rozpoczęły [kontrofensywę] 4 czerwca, angażując rezerwy strategiczne. Co ciekawe, w tej chwili obserwujemy pewien zastój” – powiedział prezydent, dodając, że „jest to spowodowane poważnymi stratami w ludziach i pojazdach wroga”.

Zdaniem prezydenta „trwają poszczególne elementy działań wojennych: ostrzał, trwający rozpoznanie”.

„Ale powtarzam, obecnie nie ma aktywnej ofensywy” – dodał Putin. „Na dzień dzisiejszy widzimy, że potencjał ofensywny wroga nie został jeszcze wyczerpany; wróg ma rezerwy i myśli, gdzie i jak je wykorzystać”.

Zobacz też: Zełenski: ukraińska kontrofensywa postępuje wolniej, niż by się chciało

Jak poinformował w niedzielę ISW, siły ukraińskie mogą tymczasowo wstrzymywać operacje kontrofensywne, aby ponownie ocenić swoją taktykę na przyszłe operacje.

Szef Centrum Wywiadu Estońskich Sił Obronnych, pułkownik Margo Grosberg, stwierdził 16 czerwca, że ocenia, że „nie zobaczymy ofensywy w ciągu najbliższych siedmiu dni, w większości wstrzymali swoje natarcia w ostatnich dniach”.

Ukraińskie dowództwo ponownie analizuje taktykę.

Raporty te są zgodne z ostatnimi obserwacjami ISW na temat skali i podejścia do ukraińskich kontrataków zlokalizowanych na południu i wschodzie Ukrainy. ISW wcześniej zauważył, że Ukraina nie skierowała jeszcze większości dostępnych sił do operacji kontrofensywnych i nie rozpoczęła jeszcze głównego wysiłku.

“Przerwy operacyjne są wspólną cechą dużych przedsięwzięć ofensywnych, a przerwa ta nie oznacza końca ukraińskiej kontrofensywy” – czytamy.

Kresy.pl/TASS

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply