Sebastian Kurz, kanclerz Austrii uważa, że imigranci uratowani na Morzu Śródziemnym powinni wracać do Afryki, a nie trafiać do Europy.

Kwestia imigrantów była tematem numer jeden podczas ostatnich wyborów w Austrii i dała zwycięstwo Kurzowi, który utworzył koalicję z partią wolnościowców (FPOe), stanowiącą trzecią siłą w kraju. Kanclerz Austrii chce wykorzystać dobre relacje łączące go z Węgrami aby umożliwić zbliżenie poglądów w UE.

Nasz cel jest bardzo jasny – aby w Europie nie było wyłącznie dyskusji o programie relokacji tylko żeby w końcu zmienić temat i skupić się na zabezpieczeniu zewnętrznych granic – powiedział Sebastian Kurz podczas konferencji prasowej na temat priorytetów w trakcie austriackiej prezydencji.

ZOBACZ TAKŻE: Austria: trzeba przerwać transfer migrantów z włoskich wysp na stały ląd

Austria pod rządami Kurza zmieniła swoje stanowisko w sprawie relokacji uchodźców i chce wypracowania całkiem nowego systemu radzenia sobie z migrantami. Podkreślił, że dyskusja w tej sprawie pozostanie jałowa tak długo, jak kraje wschodnioeuropejskie nie zaakceptują jej warunków.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Kurz chce systemu, w którym migranci ratowani na Morzu Śródziemnym będą zawracani do Afryki, a nie przywożeni do Europy. Kanclerz Austrii zapowiedział także koniec nielegalnej imigracji.

Sama tylko ochrona granic nie rozwiąże kwestii migracyjnej, ale rozstrzygającą kwestią jest to, co się dzieje z uratowanymi ludźmi – czy są sprowadzani do Europy Środkowej, czy odsyłani do krajów pochodzenia lub innych bezpiecznych rejonów – podkreślił.

Kresy.pl / pap.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz