Minister obrony Anita Anand ogłosiła, że ​​Kanada przekaże ponad 20 000 pocisków artyleryjskich standardowej amunicji NATO 155 mm, aby dalej wspierać ukraińskie wojsko w odpowiedzi na inwazję Rosji.

We wtorek, minister obrony Anita Anand ogłosiła, że ​​Kanada przekaże ponad 20 000 pocisków artyleryjskich standardowej amunicji NATO 155 mm, aby dalej wspierać ukraińskie wojsko w odpowiedzi na inwazję Rosji na Ukrainę.

Amunicja ta została sprowadzona ze Stanów Zjednoczonych kosztem 98 milionów dolarów i trwają prace nad jak najszybszym przyspieszeniem tej pomocy i dostarczeniem jej na Ukrainę.

„Kanada opowiada się za Ukrainą i jej mieszkańcami, którzy stawiają opór nielegalnemu i nieuzasadnionemu atakowi Putina. Dzisiejsze oświadczenie jest kolejnym przykładem naszego niezachwianego zaangażowania w zapewnienie Ukrainie wszechstronnej pomocy wojskowej, której potrzebuje do obrony jej suwerenności, integralności terytorialnej i niepodległości” – mówiła.

Naczelny Dowódca Sił Zbrojnych Ukrainy Walerij Załużny poinformował w czwartek na Telegramie, że Ukraina oczekuje, że partnerzy międzynarodowi dostarczą broń zdolną do rażenia celów z większych odległości.

„To dla nas bardzo trudne, ale stoimy. Walczymy o każdy odcinek linii frontu, o każdą osadę. Zachodnia broń i sprzęt pomagają nam wypędzić wroga z naszej ziemi. Jednocześnie bardzo potrzebujemy broni, która byłaby w stanie uderzyć wroga z większych odległości. A tego nie wolno opóźniać, ponieważ cenę opóźnienia mierzy się życiem naszych ludzi którzy chronili świat przed <rusizmem>” – ogłosił.


Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz