Mieszkańcy Quebecu, którzy nie chcą się szczepić przeciw Covid-19 mimo braku powodów medycznych, zapłacą dodatkowy podatek – ogłosił we wtorek premier kanadyjskiej prowincji Francois Legault.

Premier Francois Legault podkreślił w rozmowie z dziennikarzami na wtorkowym briefingu, że propozycja, której szczegóły są jeszcze na etapie finalizowania, nie będzie dotyczyła tych, którzy nie mogą zostać zaszczepieni z powodów medycznych. Mieszkańcy prowincji, którzy nie chcą się szczepić przeciw Covid-19 mimo braku powodów medycznych, zapłacą dodatkowy podatek – podaje agencja Reuteres.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Wysokość „składki” ma zostać podana w nadchodzących tygodniach. Legault podkreślił, że będzie to „znacząca suma”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Zobacz także: Macron: „Niezaszczepieni przeciwko Covid-19 nie są dla mnie obywatelami”

Legault uzasadnił, że chociaż w prowincji niezaszczepionych jest około 10 proc. mieszkańców, to stanowią oni około 50 proc. osób przebywających na oddziałach intensywnej terapii.

Kolejne kraje wprowadzają daleko idące ograniczenia wobec mieszkańców, którzy nie przyjęli szczepionki przeciwko COVID-19. Od połowy grudnia w Izraelu wstęp do galerii handlowych mają jedynie osoby w pełni zaszczepione przeciw Covid-19 oraz ozdrowieńcy, którzy uzyskali ten status w ciągu ostatnich sześciu miesięcy. Pojawiły się także opaski, które umożliwiają swobodne poruszanie się po obiektach.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Obowiązek szczepień przeciw Covid-19? Jest nowy sondaż

Pod koniec grudnia ub. roku wiceminister zdrowia Waldemar Kraska powiedział: „Rozmawiamy o obowiązku szczepień przeciw COVID-19 także innych grup, poza medykami m.in. służb mundurowych i nauczycieli„. Wyraził opinię, że należałoby pomyśleć również o pracownikach administracji. Poparcie dla ewentualnego obowiązku szczepień wyraził także prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Zobacz także: „Wkurzymy Cię, Macron!”. Francuzi i Austriacy protestowali przeciw obowiązkowi szczepień na Covid-19

reuters.com / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz