„IV RP, którą budujemy, to państwo suwerenne wobec innych państw. Sami będziemy podejmować decyzje”.

„Pierwsze pytanie, które musimy sobie postawić, to pytanie o to, czy Polska jest dziś państwem suwerennym, tzn. czy jest państwem, które może podjąć działania zmierzające do wsparcia tej rewolucji, bo państwo samo przeprowadzić jej nie może. Chcę powiedzieć jasno: IV RP, którą dzisiaj budujemy, choć jest to dopiero początek drogi, to państwo suwerenne wobec innych państw i podmiotów międzynarodowych, ale także wobec wielkich podmiotów gospodarczych. Będziemy podejmować decyzje w polskim interesu, decyzje sami. Ten warunek jest dzisiaj spełniony, jest w trakcie spełnienia”– mówił dziś Jarosław Kaczyński na kongresie Impact CEE w Krakowie.

Kaczyński zwrócił też uwagę na gospodarcze podstawy projektu IV RP.

„Musimy wykorzystać to wszystko, co jest siłą państwa, pozytywną siłą państwa. Nie chodzi w żadnym wypadku o etatyzm, ale o to, by odtwarzać gospodarkę państwową. Nie mamy tego rodzaju celów, zdajemy sobie sprawę, że nie byłoby to skuteczne. Chodzi o coś innego. Państwo dysponuje zarówno możliwościami ekonomicznymi – jak i tymi w sferze administracji – w tym możliwościami odnoszącymi się do przedsięwzięcia, które jest konieczne do powodzenia tej rewolucji: tym wszystkim, co będzie się składało – mam nadzieję – już niedługo na udany proces informatyzacji naszego aparatu państwowego, to bardzo poważny element całego wielkiego przedsięwzięcia. Poważny, ale będący tylko i aż filią przedsięwzięcia, które jest w centrum wielkiego planu IV RP. To przedsięwzięcie ma swoje nazwisko i tak się składa, że człowiek to nazwisko siedzi tutaj, naprzeciw mnie”– stwierdził Kaczyński.

Jak wyjaśnił prezes PiS, „plan Morawieckiego jest w centrum wielkiego planu IV RP„.

To Mateusz Morawiecki i plan Morawieckiego. To ma być przedsięwzięcie, które będzie zarówno budowało bezpośrednie zaplecze dla rozpoczęcia budowy czwartej rewolucji przemysłowej, ale będzie budowało także kontekst, bo przecież ta rewolucja wymaga różnego rodzaju zmian, likwidacji deficytów, które istnieją w naszym kraju. Deficytu energii, w infrastrukturze i wielu innych, wymaga ustalenia kierunku, wskazania tych terenów, obszarów, gdzie to działania gospodarcze może być szczególnie skuteczne i dopiero połączenie razem inwencji, inteligencji, zdolności, czasem wybitnych talentów Polaków, z tym przedsięwzięciem może dać efekt, który pozwoli powiedzieć za ileś tam lat, że rewolucja w Polsce się nie spóźniła, że nie jesteśmy wtórni, że idziemy w awangardzie, że Polska się zmienia” – powiedział Kaczyński.

300polityka.pl

15 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. malkontent
  malkontent :

  Tak budujemy znaczy pisdzielcy budują dojną krowę , na każdym kroku to widać i czuć,. Szary człowiek ma być niewolnikiem tych styropianowych popłuczyn a oni obrastać w tłuszcz bogactwa :-((( emerytury najniższe w Europie, kwota wolna od podatku najniższa w Europie ale za to dla (p)osłów 27.000 :_((, mąż brochy czepie wielomilionową kasę z dotacji unijnych bez sprawozdań , bez kontroli ale PISdzielcy tworza nową jakość fakt 5 x szybciej okradaja niż ich popaprani poprzednicy :-(((( A Polacy??? nic :-((( heheheh co za durny naród :-((((((((((

 2. zan
  zan :

  Suwerenna republika związkowa Eurokołchozu. Suwerenny kraj „goszczący” obce wojska z uprawnieniami policji. itd. itd. Karzeł po prostu wychodzi ze słusznego założenia, że jego wyborcy to debile dla których najważniejsze są SŁOWA.

 3. leszek1
  leszek1 :

  Jak na razie sa to puste slowa, ktore maja usprawiedliwic „nowoczesne” poczynania Mateusza Morawieckiego. Pan Morawiecki jak na razie rozwija wzrost gospodarczy niemieckiego Mercedesa-Daimler i koniecznie chce nas wepchnac w objecia TTIP z wielkim pozykiem dla amerykanskich bonzow i z oczywista szkoda dla polskiego rynku. O jego ulatwieniach dla polskich przedsiebiorcow w postaci n.p. ulatwien podatkowych i wstrzymaniu terroru Izb Skarbowych jakos nie slyszalem.

 4. leszek1
  leszek1 :

  Puste slowa. Przykrywka dla „nowoczesnych” poczynan Mateusza Morawieckiego, ktory jak na razie, wszelkimi silami wspomaga rozwoj gospodarczy niemieckiego Mercedes-Daimler, oraz koniecznie chce nas wepchnac w objecia TTIP bardzo korzystnego dla amerykanskich miliarderow, a nie dla naszego handlu.
  Do tej pory nie slyszalem o jakichkolwiek ulatwieniach dla polskich producentow – chociazby w postaci powstrzymania, lub chociazby ograniczenia terroru Izb Skarbowych. Jezeli nie bedzie rozsadnych przepisow podatkowych, nie ma potrzeby opowiadania nonsensownych teorii o rozwoju polskiej gospodarki.
  Natomiast twierdzenie o samodzielnej i suwerennej Polsce, to zwykla bezczelnosc czlowieka, ktory realizuje w naszym kraju obce interesy.

 5. lucas4400
  lucas4400 :

  co ten kolo gada ściągają obce wojska do polski oddają im pełni władze nad dowództwem naszego wojska i on mówi suwerenności to pis pcha Polskę do konfliktu z Rosja przy pomocy USA…mącą ludziom w głowach promują wokół siebie fałszywy obraz patriotów jaki mi nie są…