Wiceprezes PiS Joachim Brudziński wyraził w sobotę przekonanie, że Jarosław Kaczyński będzie ponownie kandydował na prezesa Prawa i Sprawiedliwości. Podkreślił, że ma nadzieję, że kongres odbędzie się w czerwcu.

Brudziński został zapytany w sobotę na antenie RMF FM, kiedy odbędzie się kongres PiS. Odpowiedział, że ma nadzieję, że “czerwiec to jest ten miesiąc”. “Musimy mieć możliwość i zgodę odpowiednich służb sanitarnych na to, aby odpowiednia liczba delegatów się w jednym miejscu mogła zebrać” – dodał. Brudziński został zapytany, czy Jarosław Kaczyński będzie się ponownie ubiegał o funkcję prezesa PiS. “Jestem o tym przekonany, że tak”. “Dzisiaj Jarosław Kaczyński jest gwarantem tego, że ten projekt pod nazwą Zjednoczona Prawica może kontynuować swoje rządy” – odpowiedział cytowany przez Polską Agencję Prasową (PAP).

Brudziński został także zapytany, czy premier Mateusz Morawiecki będzie wiceprezesem partii. Podkreślił, że o tym zdecyduje Rada Polityczna na wniosek nowo wyłonionego szefa partii.

Przypomnijmy, że kongres PiS miał odbyć się początkowo 7 listopada ubiegłego roku. W trakcie spotkania miały zostać przeprowadzone wybory szefa partii, Rady Politycznej, sądu koleżeńskiego oraz krajowej komisji rewizyjnej. W lipcu ubiegłego roku prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział “daleko idące” plany reorganizacji partii.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Z przeprowadzonego we wrześniu ub. roku sondażu SW Research dla „Rzeczpospolitej” wynika, że 48,7 proc. badanych nie ma zdania w kwestii tego, kto mógłby zastąpić Jarosława Kaczyńskiego w roli lidera Zjednoczonej Prawicy. 19 proc. ankietowanych wskazało premiera Mateusza Morawieckiego, 7,8 proc. prezydenta Andrzeja Dudę, 6,8 proc. Zbigniewa Ziobrę, zaś 5,3 proc. – Jarosława Gowina.

pap / wnp.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply