„Co do zasady uważam, że to jest dobry kierunek, ale można to przeprowadzać wyłącznie na zasadach rynkowych” – powiedział w poniedziałek o pomyśle repolonizacji mediów prezes Porozumienia, były wicepremier, Jarosław Gowin. Wyraził jednak opinię, że „to nie są w tej chwili sprawy najistotniejsze”.

Prezes Porozumienia i były wicepremier Jarosław Gowin oświadczył w poniedziałek na antenie „Radia Zet”, że repolonizacja mediów jest dobrym pomysłem, jednak powinna być prowadzona na zasadach rynkowych. Zadeklarował jednak, że „to nie są w tej chwili sprawy najistotniejsze”.

Kresowy Przegląd Tygodnia

Zgoda RODO: Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez FUNDACJA KOMPANIA KRESOWA, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 166 / 0.03, 18-400 Łomża moich danych osobowych przesłanych w niniejszym formularzu w celu otrzymywania informacji drogą elektroniczną.
Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili.

Jarosław Gowin został zapytany w poniedziałek na antenie „Radia Zet” o ewentualny powrót do pomysłu repolonizacji mediów. „To wymaga dyskusji wewnątrz obozu Zjednoczonej Prawicy. Dyskusji zarówno co do kierunku działań i – co bardzo ważne – co do charakteru tych działań” – odpowiedział.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

„Co do zasady repolonizacji uważam, że to jest dobry kierunek, ale można to przeprowadzać wyłącznie na zasadach rynkowych, tak jak zrepolonizowaliśmy mniej więcej połowę sektora bankowego. W czasach kryzysu widać wyraźnie, że bardzo dobrze to wychodzi dla polskiej gospodarki, dla wszystkich Polaków” – dodał szef Porozumienia.

„To nie są w tej chwili sprawy najistotniejsze” – zaznaczył.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Wyraził opinię, że teraz jest czas na robienie tego co Polaków łączy, nie zaś dzieli.

„Teraz jest czas na szukanie tego, co Polaków łączy. Jako obywatel właśnie takich działań oczekuję od prezydenta RP” – powiedział były wicepremier.

Zobacz także: Konfederacja: „Wspólnie przełamiemy szkodliwy duopol POPISu i naprawimy nasze państwo”

wiadomosci.radiozet.pl / kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz