Od Zarządu Krajowego Porozumienia otrzymałam „zielone światło” w zakresie współpracy z Michałem Kołodziejczakiem i Agrounią – poinformowała prezes Porozumienia w niedzielę. Wskazywały na to wcześniejsze doniesienia medialne.

Zarząd Krajowy Porozumienia obradował w niedzielę w Warszawie w kwestii startu w wyborach. „Miło mi poinformować, że od Zarządu Krajowego Porozumienia otrzymałam zielone światło w zakresie współpracy Michałem Kołodziejczakiem i Agrounią. Teraz do pracy i w Polskę” – poinformowała na Twitterze prezes partii Magdalena Sroka.

Wpis Sroki udostępnił lider Agrounii Michał Kołodziejczak. „Będzie dobrze. Walczymy!” – napisał.

Przypomnijmy, że o sprawie pisała kilka dni temu Wirtualna Polska.

Z kolei portal Interia podał, że w czasie niedzielnego zarządu Porozumienia połączenie z Agrounią poparli m.in. posłanka Iwona Michałek, poseł Stanisław Bukowiec i Tomasz Urynowicz. Przeciw miał być m.in. rzecznik koła Jan Strzeżek.

Michał Wypij nie uczestniczył w obradach.

Magdalena Sroka ma przedstawić podczas wtorkowej konferencji prasowej szczegóły dotyczące startu partii w wyborach.

Michał Wypij, wiceprezes zarządu Porozumienia ocenił, że projekt „ma niski potencjał polityczny”.

„Nie potrafię przewidzieć, jakich wyborców może zainteresować. Tak zdecydowany sygnał ze strony Porozumienia jeszcze bardziej zawęża i tak wąską możliwość współpracy z dużymi partiami opozycyjnymi. Bardzo żałuję niewykorzystanego potencjału Porozumienia, przyszłych, sensownych koalicji i jednej listy” – powiedział.

Podkreślił, że w zaistniałej sytuacji jest zmuszony podjąć decyzję o swojej politycznej przyszłości, której raczej nie wiąże z Agrounią. Później poinformował o odejściu z Porozumienia.

businessinsider.com.pl / rmf24.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz