Poseł Jacek Wilk na początku listopada przeszedł do partii Wolność Janusza Korwina-Mikkego, pozostawał jednak w klubie Kukiz’15.

Niecały tydzień temu Paweł Kukiz poinformował, że prezydium klubu Kukiz’15 w trybie pilnym zadecydowało o zawieszeniu w prawach członka klubu posła Jacka Wilka. Powodem miało być pismo prezesa Kongresu Nowej Prawicy Stanisława Żółtka, w którym oskarżył posła o nie oddanie pożyczki, która zaciągniętej z partyjnego depozytu na poczet kampanii. Jacek Wilk, były członek KNP, oskarżeniu temu zaprzeczył.

Ostatecznie posła odwieszono w prawach członkach klubu. Jednocześnie Paweł Kukiz zaznaczył, że jeżeli wobec Wilka zostanie wszczęte postępowanie, to prezydium klubu ponowie zbierze się w tej sprawie.

ZOBACZ TAKŻE: Poseł Wilk zostaje w Klubie Kukiz’15

W tej sytuacji Jacek Wilk zdecydował się na odejście z klubu. Na profilu facebookowym napisał: Nie będę w żaden szerszy sposób komentował swojego wyjścia z Klubu K’15. Z Waszych listów i komentarzy widać aż nadto dobrze, że świetnie rozumiecie, iż ostatnie działania Prezydium Klubu (a potem brak innych) musiały skutkować utratą zaufania, a honor jest sprawą najważniejszą. I na tym przestanę gdyż szczerze zależy mi na tym, aby ta separacja odbyła się w sposób jak najbardziej koleżeński, kulturalny i z klasą.

Poseł dodał: Kolegom z Klubu dziękuję za wspólne dwa lata, a Pawłowi Kukizowi – dzięki któremu jestem w Sejmie – życzę samych sukcesów! Kto wie, może kiedyś spotkamy się we wspólnym, prawdziwie reformatorskim i antysocjalistycznym froncie….

Kresy.pl / interia.pl / facebook.com

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply