Poseł Jacek Wilk na początku listopada przeszedł do partii Wolność Janusza Korwina-Mikkego, pozostawał jednak w klubie Kukiz’15.

Niecały tydzień temu Paweł Kukiz poinformował, że prezydium klubu Kukiz’15 w trybie pilnym zadecydowało o zawieszeniu w prawach członka klubu posła Jacka Wilka. Powodem miało być pismo prezesa Kongresu Nowej Prawicy Stanisława Żółtka, w którym oskarżył posła o nie oddanie pożyczki, która zaciągniętej z partyjnego depozytu na poczet kampanii. Jacek Wilk, były członek KNP, oskarżeniu temu zaprzeczył.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

Ostatecznie posła odwieszono w prawach członkach klubu. Jednocześnie Paweł Kukiz zaznaczył, że jeżeli wobec Wilka zostanie wszczęte postępowanie, to prezydium klubu ponowie zbierze się w tej sprawie.

ZOBACZ TAKŻE: Poseł Wilk zostaje w Klubie Kukiz’15

W tej sytuacji Jacek Wilk zdecydował się na odejście z klubu. Na profilu facebookowym napisał: Nie będę w żaden szerszy sposób komentował swojego wyjścia z Klubu K’15. Z Waszych listów i komentarzy widać aż nadto dobrze, że świetnie rozumiecie, iż ostatnie działania Prezydium Klubu (a potem brak innych) musiały skutkować utratą zaufania, a honor jest sprawą najważniejszą. I na tym przestanę gdyż szczerze zależy mi na tym, aby ta separacja odbyła się w sposób jak najbardziej koleżeński, kulturalny i z klasą.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Poseł dodał: Kolegom z Klubu dziękuję za wspólne dwa lata, a Pawłowi Kukizowi – dzięki któremu jestem w Sejmie – życzę samych sukcesów! Kto wie, może kiedyś spotkamy się we wspólnym, prawdziwie reformatorskim i antysocjalistycznym froncie….

Kresy.pl / interia.pl / facebook.com

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz