Redaktor naczelny polskiej edycji „Newsweeka” Tomasz Lis odniósł się na Twitterze do odwołania spotkań z publicystą Rafałem Ziemkiewiczem w Wielkiej Brytanii.

Przypomnijmy, że odwołania spotkania z Ziemkiewiczem w Londynie domagała się lewicowa deputowana do Izby Gmin Rupa Huq.

Relacjonująca inicjatywę Huq lewicowo-liberalna gazeta „Guardian” określa Ziemkiewicza mianem „skrajnie prawicowego” i porównuje do Jacka Międlara, któremu brytyjskie służby faktycznie odmówiły prawa wjazdu do Wielkiej Brytanii w lutym zeszłego roku, a także Mariana Kowalskiego, któremu władze uniemożliwiły w październiku wystąpienie w tej samej dzielnicy Londynu – Ealing, w której miał pojawić się Ziemkiewicz.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

„Te oskarżenia są zarówno śmieszne jak również oburzające” – stwierdził Ziemkiewicz w liście do „Guardiana”. „Osoba, która rzuca takimi skandalicznymi oskarżeniami bez żadnej weryfikacji informacji, musi być albo nieuczciwa, albo musi być po prostu idiotą” – napisał publicysta.

Ziemkiewicz sugeruje, że nazywania go neonazistą może być tylko pretekstem do budowania stereotypu Polaka, który jest rasistą od urodzenia, tylko dlatego, że pochodzi z katolickiego „ciemnogrodu”.

Publicysta domaga się przeprosin od posłanki i grozi pozwem. W ostateczności, jak dzisiaj poinformował Ziemkiewicz, wszystkie planowane z nim spotkania zostały odwołane.

Do całej sytuacji odniósł się na Twitterze Tomasz Lis.

Wpis Lisa skomentował redaktor naczelny tygodnika „Do Rzeczy” Paweł Lisicki, na łamach ktorego publikuje Ziemkiewicz. „Jest to kolejny przykład zdziczenia oraz coraz bardziej brutalnego języka jakim posługuje się Tomasz Lis. Porównanie Rafała Ziemkiewicza do Hitlera – bo takie jest przecież proste dopowiedzenie tego, co wynika z jego słów – jest tak skandaliczne, że aż trudno znaleźć właściwe słowa. Przykre, że takie rzeczy rozpowszechnia dziennikarz, który w Polsce należy do głównej części debaty publiczne” – ocenił Lisicki.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Ziemkiewicz: Dzisiaj udecka swołocz stawiałaby Hitlerowi ukwiecione bramy powitalne

Kresy.pl / Do Rzeczy / Twitter
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz