Ziemkiewicz: Dzisiaj udecka swołocz stawiałaby Hitlerowi ukwiecone bramy powitalne

Publicysta Rafał A. Ziemkiewicz w ostrych słowach skrytykował reakcję Waldemara Kuczyńskiego na wpis na Twitterze byłej premier Beaty Szydło.

Na odpowieź Waldemara Kuczyńskiego, który zarzucił rządowi „wywołanie wojny z całym światem”, Ziemkiewicz zareagował wpisem na Twitterze.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

1311 PLN    (5.95%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Jarosław Kaczyński przekonywał w piątek, by spokojnie podchodzić do ataków wywołanych przyjęciem przez polski parlament nowelizacji ustawy o IPN. Jego zdaniem Polska, choć jest w pozycji słabszego, wygra walkę o prawdę historyczną.

Jak podaje Polska Agencja Prasowa, Kaczyński, który uczestniczył w konferencji w Trybunale Konstytucyjnym poświęconej zmarłemu w lipcu ub. roku sędziemu TK prof. Lechowi Morawskiemu, odpowiadając na pytanie dziennikarzy, jak „walczyć o prawdę w historyczną w relacjach polsko-żydowskich”, powiedział, że „przede wszystkim w żadnym wypadku nie można, bo to się niestety niektórym zdarza, popadać w jakąś panikę z tego powodu, że dzisiaj mamy do czynienia z takim atakiem”.

„Wiemy, że jesteśmy w pozycji słabszej, bo nasi przeciwnicy są bardzo mocni, ale też wiemy, jakie mechanizmy tutaj funkcjonują.” – mówił prezes PiS wskazując na „mechanizmy społeczne, polityczne, a także techniczne”, jako przykład podając internet „gdzie za jednym pociągnięciem można skupić sto tysięcy wpisów”.

Jarosław Kaczyński jest zdania, że miliony wpisów o „polskich obozach zagłady”, które pojawiły się w ostatnim czasie w internecie, nie muszą oznaczać, że miliony ludzi jest takiego zdania. „Ale nawet, gdyby tak sądziły miliony ludzi, to jest to kłamstwo i to takie kłamstwo niesłychanie wręcz skandaliczne ze względu na jego skrajną niemoralność i taką bardzo niską próbę przerzucenia winy za potworne zbrodnie z silniejszych – bo Niemcy są od nas silniejsi – na słabszych” – uważa prezes PiS wróżąc na dłuższą metę klęskę tym, którzy tak robią.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Czaputowicz: Inne państwa nie mogą kształtować ustaw uchwalanych w Polsce

Kresy.pl / Twitter

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz