„Koronawirus uwolnił rasistowskiego demona Polski” – napisał w sobotę izraelski portal „Walla! News”. W niedzielę zareagował ambasador Polski w Izraelu Marek Magierowski.

Izraelski portal „Walla! News” napisał w sobotę, że „Koronawirus uwolnił rasistowskiego demona Polski”. Publikacja wywołała reakcję ambasadora Polski w Izraelu Marka Magierowskiego.

„Wybuch koronawirusa spowodował, że antysemityzm znalazł się w sercu dyskursu tego kraju. Żydzi zostali oskarżeni o dystrybucję koronawirusa dla zysku pieniężnego. Niepokój stanowi żyzny grunt dla teorii spiskowych, takich jak Protokoły Mędrców Syjon” – czytamy na portalu.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Portal powołuje się na raporty skrajnie lewicowego stowarzyszenia „Nigdy Więcej”. „Epidemia przeniosła uprzedzenia i nienawiść na nowy poziom” – portal cytuje prezesa organizacji Rafała Pankowskiego. „Niepokój stanowi żyzny grunt dla nowych teorii spiskowych, podobnych do Protokołów Mędrców Syjon” – powiedział Pankowski.

Portal pisze, że przykładem antysemickich nastrojów w Polsce są komentarze pod nagraniem ambasadora Izraela Aleksandra Ben-Zwi z 21 marca, w którym była mowa o izraelskich turystach podróżujących do Polski. Zdaniem portalu, w ciągu kilku godzin pod wpisem pojawiły się „antysemickie” i „nienawistne” komentarze.

Portal przywołał także wypowiedź posła Konfederacji Grzegorza Brauna, który miał powiedzieć 7 maja, że „jeśli ktoś myśli, że koronawirus spowoduje, iż państwo Izrael i żydowska diaspora na świecie zapomną o swoich bezczelnych żądaniach wobec Polski, to się myli”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Na publikację „Walla! News” zareagował ambasador Polski w Izraelu Marek Magierowski. „W tytule: „Rasistowski demon Polski”. W tekście: 5 anonimowych tweetów, 1 wypowiedź polityka. Ekspert: jeden. Dane statystyczne: zero. Tak, potępiam każdą antysemicką wypowiedź, także absurdalne teorie, które pojawiły się w czasie pandemii. Jednak ten tekst to czysta manipulacja” – napisał.

Zobacz także: Izraelska gazeta uznała Konfederację za przeszkodę dla żydowskich roszczeń

news.walla.co.il / kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. tagore
    tagore :

    Teokratyczny Izrael u podstaw powstania którego leżał szowinizm i rasizm wraz z ludobójstwem na małą skalę dla zastraszenia arabskiej ludności ,staje się powoli krajem z społeczeństwem mentalnie coraz bliższym bliskowschodnim sąsiadom. „Krzyżyk” im na tą bezpowrotną drogę i oczekiwanie na następnego Bar Kochbę ,który postanowi „odrodzić” zepsute społeczeństwo poprzez unicestwienie.