W sieci pojawiły się informacje nt. Toma Uzhunnalila, salezjanina uprowadzonego w Jemenie, według których jest on torturowany przez islamistów i ma zostać ukrzyżowany w Wielki Piątek. Jednak salezjanie nie potwierdzają tych doniesień i zaznaczają, że jego los jest nieznany.

Kapłan został porwany 4 marca podczas ataku na jeden z klasztorów w Jemenie, w trakcie którego zabito cztery misjonarki. W sieci pojawiły się informacje, że islamiści torturują go i zamierzają ukrzyżować w Wielki Piątek.

Jednak rzecznik salezjańskiej inspektorii Indii-Bangalore, do której należy porwany kapłan, nie potwierdza tych doniesień:

„Docierają do nas pewne informacje dotyczące aktualnej sytuacji ks. Toma Uzhunnalila –porwanego 4 marca w mieście Aden, w Jemenie, przez niezidentyfikowanych uzbrojonych ludzi – które trudno zweryfikować czy potwierdzić, a które krążą w tych dniach zwłaszcza w mediach elektronicznych. Jako salezjanie nie odpowiadamy za ich treść ani prawdziwość. (…) Niestety cały czas nie wiemy kim są porywacze oraz jakie są ich motywy. Nikt nie przyznał się do odpowiedzialności za to uprowadzenie”.

Faktyczny los kapłana pozostaje nieznany. Salezjanie proszą o modlitwę w intencji jego osoby i jego uwolnienia – jeśli rzeczywiście został porwany i jest przetrzymywany przez terrorystów.

Radio Watykańskie / wpolityce.pl / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz