Uchodźcy z Syrii, którzy mieszkali od kilku miesięcy w Śremie, na terenie parafii Najświętszego Serca Jezusa, uciekli nocą do Niemiec.

Syryjczycy w ostatnią niedzielę pod osłoną nocy wyjechali do Niemiec. Bez słowa. A daliśmy im tyle pomocy…. Teraz mamy nauczkę na przyszłość– mówi powiedział portalowi naTemat ksiądz proboszcz Ryszard Adamczak.

Przyjęliśmy pięcioosobową rodzinę, z trójką dzieci. Zakwaterowaliśmy ich w mieszkaniu w bloku Spółdzielni Mieszkaniowej. Daliśmy wikt i opierunek. Dzieci miały zapewnioną naukę w szkole katolickiej. Z kolei dla rodziców mieliśmy oferty pracy. Dziś już nie ma znaczenia, gdzie i jakie– opisuje ksiądz proboszcz. – Naprawdę zagwarantowaliśmy im wszystko. Internet, telewizor, nawet rowery dostali. Wyglądało na to, że się u nas dobrze czują– dodaje.

Zachowanie Syryjczyków wywołało falę komentarzy wśród miejscowych.

A proboszcz tak ładnie ich przywitał i naprawdę chciał pomóc. Tylko o jaką pomoc im chodziło?” – napisała na Facebooku jedna z internautek ze Śremu. „Dostali mieszkania na które przecięty śremianin czeka parę lat, dostali schronienie, jedzenie, a ich dzieci miejsce w szkole. […] Dostali wszystko to, czego ofiara wojny potrzebuje. Jeżeli nie potrafią tego docenić, to znaczy, że tej pomocy nie potrzebowali” – stwierdza inna.

naTemat.pl/fb.com/KRESY.PL

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

10 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. Avatar
  raf66 :

  Niestety „reżim warszawski ” robi wszystko aby w Polsce doszło do wojny. I do tej wojny dojdzie jak przyjedzie do Polski kilkanaście tysięcy obcych Nam kulturowo muzułmanów. Mam nadzieję że kiedy wreszcie zmieni się władza na pro obywatelską to ci którzy w chwili obecnej fundują Nam ten los pójdą siedzieć na długie lata.Raf66

 2. Avatar
  leszek1 :

  Powtarzam. NIE WOLNO ICH ZATRZYMYWAC ! Oni chca do Niemiec. Nalezy ich podrzucac blisko niemieckiej granicy i puszczac wolno. Na skutek rzadow Unii Europejskiej w Polsce wielomilionowa rzesza Polakow musiala opuscic rodzinny kraj szukajac pracy. Niech teraz UE zje sama ta zabe. My musimy powstrzymac wlasna emigracje zarobkowa, stwarzajac Polakom mozliwosci pracy w ojczystym kraju. Przyjmowanie obcokrajowcow bedzie mozliwe dopiero po rozwiazaniu tego problemu.

 3. Avatar
  sylwia :

  Zrobili to dla siebie ale oddali gminie przysługȩ. Wiȩkszość tych azylantów wyparuje z Polski gdy bȩdą mogli. Po jasną cholerȩ ten naiwny chrześcijański kapłan pomagał mahometanom, których religia nakazuje zabijać chrześcijan, obcinając im palce i głowy. W Koranie jest ponad 100 wersetów wzywających do prześladowania i uśmiercania niemahometan. Przykład: Sura Al Anfal (Zdobycze) 12: “… Pamiȩtaj, że Pan [Allach] natchnął aniołów tak: ‘Jestem z wami. Dajcie odwagȩ wiernym. Przerażeniem napełniȩ serca niewiernych. Tnijcie ich ponad szyjami (tj. ucinajcie im głowy) i ucinajcie im czubki palców…”
  (
  إِذْ يُوحِي رَبُّكَ إِلَى الْمَلَائِكَةِ أَنِّي مَعَكُمْ فَثَبِّتُوا الَّذِينَ آمَنُوا ۚ

  سَأُلْقِي فِي قُلُوبِ الَّذِينَ كَفَرُوا الرُّعْبَ فَاضْرِبُوا فَوْقَ الْأَعْنَاقِ

  وَاضْرِبُوا مِنْهُمْ كُلَّ بَنَانٍ )