Agrsywni migranci przerwali barierę na przejściu granicznym w Roszke. Węgierska policja użyła armatki wodnej i gazu łzawiącego.

Agresywni imigranci około godziny 16 rzucili się na graniczną bramę, którą otworzyli, za nią napotkali jednak na kordon węgierskiej policji. Skandowali „Otwórzcie granicę” i obrzucali funkcjonariuszy kamieniami i butelkami. Według infomacji mediów węgierscy policjanci użyli gazu łzawiącego, a w pewnym momencie także armatki wodnej. Węgierski minister spraw zagranicznych Péter Szijjártó zażądał od władz Serbii zapewnienia ładu i porządku po swojej stronie granicy.

W ciągu ubiegłych 24 godzin Węgrzy aresztowali według różnych źródeł od 367 do 519 osób za nielegalne przekroczenie granicy państwowej. Z tego 316 odpowie za naruszenie bariery granicznej za co na Węgrzech, według nowych przepisów grozi sankcja karna.

hungarytoday.hu/nytimes.com/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

9 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. Avatar
  jerzyjj :

  PROPONUJĘ NA TEN PROBLEM POPATRZEĆ KRYTYCZNIE I OCENIĆ TEGO CO MIESZA W TYM TYGLU BO SPROSTYTUOWANE MEDIA WSZYSTKICH STRON JAK ZWYKLE O TYM MILCZĄ…
  I-sza kwestia:
  Anonimowy pracownik Austriackiego Urzędu Obrony działającego przy Federalnym Ministerstwie Obrony mówi, że grupy w Ameryce płacą przemytnikom za dostarczenie większej liczby imigrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu do Europy.
  „Przemytnicy żądają horrendalnych pieniędzy za dostarczane uchodźców do Europy nielegalnie. Warunki są bardzo biedne, ale nadal transport kosztuje 7.000-10.000 euro…” powiedział pracownik austriackiego Min Obrony.
  „Są wskazówki na to, że amerykańskie BANDYCKIE organizacje utworzyły model współfinansowania i wpłacają duże sumy na pokrycie kosztów przemytu ludzi. Nie każdy uchodźca z Afryki północnej ma 11.000 euro w gotówce. Nikt nie pyta o źródło pieniędzy”.
  Narzucono „wyciszanie wiadomości” o tym w jaki sposób imigranci z Afryki i Bliskiego Wschodu byli w stanie zapłacić
  przemytnikom.
  II-ga kwestia:
  Pojemnik z pomocą dla uchodźców przybyłych do Grecji. Zgadnij, co w nim było? Był pełen broni. Żydomedia milczą.
  „They are checking all containers. In one they found more than 5 thousand 9mm cartridges and in another one 4-5 thousand shotguns of different types and still counting. The ship’s crew was all Syrian and Egyptians. The whole crew is arrested and awaits trial. In another container they found cigarets and they continue to open the rest of the containers.”
  PS.
  KAŻDY JEŚLI WIE DO CZEGO SŁUŻĄ SZARE KOMÓRKI POTRAFI TEN FAKT WŁAŚCIWIE ZINTERPRETOWAĆ. TRUDNO TO NAZWAĆ POMYŁKĄ…
  III-cia kwestia:
  KACZYŃSKI POWIEDZIAŁ!!!
  W sprawie kryzysu migracyjnego nie chodzi o przyjęcie tej czy innej liczby cudzoziemców, tylko o to, że istnieje poważne niebezpieczeństwo, że zostanie uruchomiony pewien proces.
  Skrótowo można go opisać tak, że najpierw liczba cudzoziemców gwałtownie się zwiększy, następnie nie będą oni przestrzegać, bo nie chcą naszego prawa i naszych obyczajów, a później albo i równolegle – będą narzucać, w agresywny i gwałtowny sposób, w przestrzeni publicznej swoje wymogi w różnych dziedzinach życia.
  PS.
  INDIANIE – RDZENNI MIESZKAŃCY AMERYKI PÓŁNOCNEJ KIEDYŚ WPUŚCILI IMIGRANTÓW Z EUROPY I CAŁEGO ŚWIATA NA SWOJE TERYTORIUM TO TERAZ ŻYJĄ W REZERWATACH…