USA powinny jeszcze raz rozważyć sankcje, które nakładają na Huawei – uważa koncern. Według chińskiego giganta amerykańskie restrykcje są “atakiem” na globalny łańcuch dostaw. Zaostrzone sankcje odcinają firmie dostęp do podzespołów.

Stany Zjednoczone po raz trzeci zmodyfikowały swój system sankcji, istotnie stawiając przed nami wielkie wyzwania w zakresie operacji i produkcji – powiedział Guo Ping, jeden z dyrektorów koncernu, cytowany przez agencję “Reuters”.

Guo oświadczył, że mimo dysponowania przez Huawei odpowiednim zapasem czipów na realizację swoich działań w zakresie współpracy z innymi podmiotami biznesowymi, m.in. w zakresie budowy sieci łączności 5G, to sankcje USA wpływają negatywnie na dostępność podzespołów do budowy smartfonów, produkowanych przez koncern.

Zdaniem agencji chiński koncern duże nadzieje pokłada w kwestii uzyskania licencji na współpracę z nim przez amerykański Qualcomm. Pozwolenia na sprzedaż części produktów Huaweiowi uzyskał już od administracji Donalda Trumpa Intel. O przyznanie licencji zawnioskował także koncern China’s Semiconductor Manufacturing International, który korzysta w swoich procesach technologicznych z amerykańskich urządzeń.

“Mamy nadzieję, że rząd USA rozważy ponownie swoją politykę i jeśli na to pozwoli, wciąż będziemy kupować produkty amerykańskich firm” – dodał Guo Ping.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Chiny oskarżają USA o dyskryminację Huawei i innych chińskich firm

Wcześniej koncern informował, że od 15 września był zmuszony wstrzymać produkcję swoich najbardziej zaawansowanych procesorów z linii Kirin. Zasilają one główne smartfony Huaweia. Cytowani przez “Reuters” analitycy uważają, że w przyszłym roku firmie skończy się zapas istniejących już czipów Kirin.

“Reuters” informował w ubiegłym tygodniu, że ceny telefonów Huaweia w Chinach rosną. Sprzedawcy produktów firmy informują o rosnącym zainteresowaniu, napędzającym wzrost cen nawet o 74 dol. w przypadku niektórych modeli.

Zdaniem agencji USA nie zamierzają zmieniać dotychczasowej polityki.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Relacje pomiędzy Stanami Zjednoczonymi i Chinami są obecnie uznawane za najgorsze od kilku dekad. Obydwa państwa spierają się w kwestiach handlowo-gospodarczych oraz w sprawie pandemii Covid-19, a także kwestii związanych z autonomią Hongkongu oraz przestrzegania praw człowieka wobec Ujgurów i innych muzułmanów w regionie Sinciang na zachodzie Chińskiej Republiki Ludowej.

reuters.com / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply