26-letni sierżatn Sił Powietrznych Holandii porzucił swoją armię i udał się do Syrii. Ma zamiar przyłączyć się do tak zwanego „Państwa Islamskiego”

Sprawę potwierdziło już Ministerstwo Obrony Holandii. Nie ujawniło ono danych personalnych sierżanta, poifnormowało że został już odcięty od systemu informatycznego holenderskiej armii. W sensie formalnym żołnierz dokonał dezercji i jak dezerter będzie traktowany przez holenderskie organa ścigania.

Oficjalnie tylko kilkunastu obywateli Holandii dołączyło do szeregów dżihadystów na Bliskim Wschodzie. Wielu komentatorów podejrzewa jednak, że jest ich znacznie więcej. W lipcu rząd Holandii podjął decyzję o zamrożeniu wypłat świadczeń socjalnych dla tych wszystkich, którzy dołączą do szeregów ekstremistycznych ugrupowań zbrojnych.

rp.pl/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz