Według sondaży podawanych przez agencję Reutera rządząca dotyczas centroprawicowa VVD zdobyła 31 ze 150 miejsc w parlamencie, a antyimigrancka partia Wolności Geerta Wildersa uzyskało 19 miejsc.

Wyniki wyborów mają zostać podane około północy.Dwie godziny przez zamknięciem lokali wyborczych frekwencja wynosiła 69% – o 9 punktów procentowych więcej niż podczas ostatnich wyborów. Podczas wyborów w 2012 r. do w wyborach uczestniczyło 74,6 proc. uprawnionych do głosowania Holendrów.

Zobacz również: Napięcie na linii Holandia – Turcja [+VIDEO]

W 17-milionowej Holandii uprawnionych jest około 13 mln osób. Holendrzy wybierali spośród 1114 kandydatów z 28 partii politycznych. Obecnie w parlamencie Holandii zasiada 16 ugrupowań.

kresy.pl / reuterts.com / tvn24.pl

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz