Inspektorat Uzbrojenia MON poszukuje dostawców zestawów do zakłócania systemów nawigacji satelitarnej kr. „Heliotrop”.

W środę Inspektorat Uzbrojenia ogłosił rozpoczęciu postępowania na dostawę 18 kompletów zestawów do zakłócania systemów nawigacji satelitarnej kryptonim „Heliotrop”.

W ramach zamówienia, Inspektorat chce pozyskać dla polskich żołnierzy zestawy do zakłócania w wersji przenośno-przewoźnej. Każdy powinien być przewożony różnymi rodzajami transportu oraz zapewniać możliwość instalacji i pracy w tymczasowych pomieszczeniach.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl
 

Systemy Heliotrop będą przeznaczone do zakłócania systemów nawigacji satelitarnej z uwzględnieniem ciągłej pracy systemów własnych. Oferowane rozwiązanie powinno posiadać zdolność efektywnego zakłócania nawigacji satelitarnej dla zakładanego zasięgu oddziaływania, bez względu na liczbę satelitów znajdujących się nad horyzontem. Powinno działać zarówno dookolnie, jak i sektorowo.

Zgodnie z wytycznymi, zestaw do zakłócania powinien składać się co najmniej z umieszczonych w skrzyni transportowej: jednostki centralnej zestawu do zakłócania, anteny, masztu, terminala graficznego do zarządzania, oprogramowania, akcesoriów (kable, przewody i inne) oraz zestawu części zamiennych.

Jak podano, przedmiot zamówienia obejmuje również: testy, szkolenie personelu, dostarczenie zestawów części zamiennych oraz opracowanie dokumentacji technicznej i udzielenie licencji na dokumentację techniczną Zamawiającemu.

Wykonawca będzie miał dwa lata na realizację zamówienia, licząc od daty zawarcia umowy. Zaznaczono, że postępowanie prowadzone jest zgodnie z przepisami ustawy Prawo zamówień publicznych w procedurze negocjacyjnej.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Głównym kryterium oceny ma być cena (waga 90), a dodatkowo także okres gwarancji (waga 10). Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu wyznaczono na dzień 15 stycznia 2021 roku.

Jak informowaliśmy, pod koniec sierpnia br. Inspektorat Uzbrojenia MON ogłosił zamiar zakupu 12 stacji zakłóceń radiolokacyjnych montowanych na pojeździe lub na podwoziu bazowym, do aktywnego przeciwdziałania stacjom radiolokacyjnym przeciwnika. Dostawy mają być rozłożone na ponad 8 lat.

dziennikzbrojny.pl / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    1000_szabel :

    Nie wiem, jaki zasięg mają mieć owe zakłócacze nawigacji satelitarnej, ale ilość 18 sztuk nie powala. O ilości zakłócaczy radiolokacyjnych przez litość nie wspomnę. Obawy jeszcze potęguje główne kryterium, jakim jest cena. Nie wiem, jak z wojskowymi zamówieniami i przetargami, ale wśród cywilnych przetargów, gdzie głównym kryterium była cena, tzadko który przeterg kończył się tym, że zamawiający był zadowolony.