Według czeskiej policji happaning udał się tak dobrze, że wystraszył cześć przechadzających się po centrum Pragi turystów.

Część przechodniów doskanale się bawiła gdy wczorajszego dnia na czeską starówkę, w huku wystrzałów, na praską starówkę wjechał samochód typu Hummer wypełniony brodatymi mężczyznami ubranymi w stroje noszone przez islamistycznych ekstremistów. Powiewała nad nimi flaga używana przez terrorystyczne „Państwo Islamskie”. „Imam” wygłosil z samochodu przemówienie o konieczności „wyzwolenia” Czech. Częścią happeningu miała być symulacja egzekucji człowieka ubranego w pomarańczowy kombinezon – właśnie w takie ubierają ludzi wyznaczonych na śmierć terroryści z ISIS. Nie doszło do tego gdyż działacze antyimigracyjnej „grupy inicjatywnej” Martina Konvički. Stało się tak mimo tego, że wcześniej aktywiści zarejestrowali swoje zgromadzenie. Policja uznała happening za zbyt prowokacyjny. Według rzecznika praskiej policji wywołał on panikę wśród części turystów, którzy uciekali w takim popłochu, że część z nich doznała obrażeń.

Jak mówią aktywiści chcieli zaprezentować jak będą wyglądały Czechy pod władzą islamu i co „codziennie dzieje się tysiące kilometrów stąd i co przychodzi do nas, do zachodniej i środkowej Europy” – jak ujął to ich rzecznik Miroslav Adamec. Ta sama grupa zasłynęł już w lipcu paląc strony z Koranu przed budynkiem meczetu w czeskiej stolicy.

ibtimes.co.uk/rt.com/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz