Hanna Gronkiewicz-Waltz, Witalij Kliczko i prof. Andrzej Rottermund odebrali w niedzielę tytuł Honorowego Obywatela Warszawy przyznany przez radę miasta.

Co roku w przeddzień rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego Rada Warszawy wręcza odznaczenia Honorowego Obywatela Warszawy. Głosowanie w omawianej kwestii miało miejsce 9 czerwca. W czasie niedzielnej uroczystej sesji Rady Warszawy tytuł Honorowego Obywatela Warszawy wręczono byłej prezydent Hannie Gronkiewicz-Waltz, merowi Kijowa Witalijowi Kliczce (wyróżnienie odebrał za niego brat Wołodymyr) oraz byłemu dyrektorowi Zamku Królewskiego Andrzejowi Rottermundowi.

Zobacz także: Gronkiewicz-Waltz próbowała przerwać Marsz Powstania Warszawskiego

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski stwierdził w czasie przemówienia, że olbrzymią zasługą Hanny Gronkiewicz-Waltz jest to, że stolica wygląda dzisiaj jak jedno z najbardziej nowoczesnych i dynamicznych miast w Europie”. 

” To ogromny zaszczyt, biorąc pod uwagę m.in. dotychczasowych laureatów tego jakże godnego tytułu, m.in. prof. Bartoszewski, Wanda Traczyk-Stawska, premier Jan Olszewski czy Tadeusz Mazowiecki” – powiedziała z kolei była prezydent Warszawy w czasie odbioru nagrody.

Nadaniu tytułu Honorowego Obywatela Warszawy sprzeciwiał się warszawski klub radnych PiS. W czasie odbierania honorowego obywatelstwa przez Hannę Gronkiewicz-Waltz salę opuścił wiceprzewodniczący Rady Warszawy Dariusz Figura z PiS.

Zobacz także: Trzaskowski wśród polityków, którzy rozmawiali z fałszywym Kliczką

“Uważam, że jest to bardzo zła decyzja, niezrozumiała. To zacieranie wszelkich znaczeń moralnych. Z jednej strony, rok temu dawaliśmy honorowe obywatelstwo dla śp. Jolanty Brzeskiej, a teraz dajemy honorowe obywatelstwo pani prezydent, która jest odpowiedzialna za aferę reprywatyzacyjną, która wyrządziła krzywdę wielu osobom” – mówił Figura przed uroczystością.

Zobacz także: Gronkiewicz-Waltz zakazała Marszu Niepodległości

wprost.pl / Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. franciszekk
    franciszekk :

    Czy ona była preziem Wawki kiedy została w makabryczny sposób zamordowana przedstawicielka Komitetu Obrony Praw Lokatorów i czy w tym samym czasie когда ее мужа вернули в его “родовой” дом na ul. Noakowskiego 16 w Warszawie?
    Oby piorun prosto z nieba strzelił w tą tzw. “praworządność” w Nadwiślańskim Landzie zwanym PO-Land!