Hamas ogłosił zawieszenie broni z Izraelem

Informację o zawarciu zawieszenia broni Hamas podał po po wtorkowej, największej wymianie ognia pomiędzy państwem żydowskim a palestyńskimi bojownikami w strefie Gazy od 2014 roku.

Zawieszenie broni ogłosił zastępca szefa Hamasu w strefie Gazy Chalil al-Haja. Będziemy przestrzegać postanowień (zawieszenia broni) tak długo, jak władze okupacyjne będą ich przestrzegać – poinformwał w oświadczeniu.

We wtorek wieczorem Islamski Dżihad również ogłosił zawieszenie broni, które – jak podał rzecznik tego ugrupowania – uzgodniono z udziałem mediacji Egiptu.

ZOBACZ TAKŻE: RB ONZ na wniosek USA zajmie się ostrzałem Izraela przez Palestyńczyków

Izraelski minister edukacji Naftali Bennett zaprzeczył jednak informacjom, wedle których porozumiano się co do zawieszenia broni.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Palestyńczycy wystrzelili w nocy z wtorku na środę z ponad 100 moździerzy i rakiet w kierunku Izraela ze Strefy Gazy – podał rzecznik sił zbrojnych państwa żydowskiego Jonathan Conricus. Zaznaczył, że większość z pocisków została przechwycona przez system obrony powietrznej Żelazna Kopuła.

Agencja dpa podała, że w odpowiedzi armia Izraela przeprowadziła bombardowania obiektów wojskowych w tej enklawie. W atakach tych nie został ranny żaden Palestyńczyk.

Ponad 120 Palestyńczyków zginęło, a tysiące zostało rannych w organizowanych od 30 marca masowych protestach na granicy Strefy Gazy i Izraela. Izraelscy żołnierze ostrzeliwują z broni ostrej osoby, które ich zdaniem zbytnio zbliżają się do muru oddzielającego terytoria.

Hamas zapowiedział dalsze manifestacje i marsze. Izrael uważa, że krytykowane z powodu brutalności działania wojska są niezbędne do obrony izraelskiego terytorium, i oskarża Hamas o próby przeprowadzania ataków pod osłoną demonstracji.

Kresy.pl / rmf24.pl

Oceń ten artykuł
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz