Izraelski dziennik “Haaretz” informuje, że Izrael nie wyklucza nalotów na terytorium Iranu w przypadku nasilenia się działań Irańczyków i Hezbollahu w Syrii.

Jak informuje “Haaretz”, “Źródła w resorcie obrony i rządzie poinformowały Rosję i Stany Zjednoczone, po tym, jak Iran sformułował groźby po nalotach na jego instalacje w Syrii, że jeśli Iran zaatakuje Izrael z Syrii, albo sam, albo za pośrednictwem Hezbollahu, Jerozolima nie powstrzyma się i zareaguje siłą, biorąc na celownik irańskie terytorium”.

Premier Benjanim Netanjahu poinformował, że w poniedziałkowy wieczór wygłosi przemówienie, w trakcie którego ujawni “nowe informacje wywiadowcze na temat Iranu”.

“Haaretz” informuje, że inne źródła z kolei przestrzegają przed rozszerzaniem izraelskich uderzeń na Iran.

Syryjska armia poinformowała późnym wieczorem w niedzielę, że kilka syryjskich baz wojskowych w muhafazach Hama i Aleppo zostało zaatakowanych rakietami nieznanego pochodzenia. Do ataku doszło około godziny 22:30 czasu lokalnego. – podała agencja Reutera powołując się na syryjską rządową agencję SANA.

Syryjskie Obserwatorium ds. Praw Człowieka twierdzi, że niedzielny atak był wymierzony w magazyny rakiet. W wyniku uderzenia miało zginąć 26 ludzi, głównie Irańczyków i Irakijczyków. Jak podała agencja Reutera, inne źródło związane z syryjską opozycją podało, że jednym z zaatakowanych miejsc była baza 47. Brygady w pobliżu miasta Hama, znana jako ośrodek rekrutacji wspieranych przez Iran szyickich milicji, które walczą po stronie syryjskiego rządu. Także jedno ze źródeł wywiadowczych powiedziało agencji Reutera, że atak mógł być wymierzony w kilka ośrodków wspieranych przez Iran milicji oraz że skutkował on dziesiątkami zabitych i rannych. Agencja rozmawiała również z dwoma świadkami, którzy mieli słyszeć wybuchy i potwierdzić, że „eksplozje miały miejsce w bazie wojskowej używanej przez siły wspierane przez Iran”. Szczegółów tych nie udało się agencji oficjalnie potwierdzić.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Jak Izrael zdobył broń nuklearną?

Kresy.pl / Haaretz

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. jwu
    jwu :

    Podejrzewam ,że Izrael będzie robił za harcownika ? Zacznie wojną a kończyć będą USA wraz z sojusznikami z NATO.Bo nie chce mi się wierzyć ,że Izrael w pojedynkę,chce walczyć z krajem dziesięciokrotnie liczniejszym ,a do tego dobrze uzbrojonym ?