Sondaż prezydencki: Duda wygrywa z Tuskiem

Andrzej Duda ponownie zostałby wybrany na prezydenta, gdyby w ostatnią niedzielę odbyły się wybory prezydenckie.

Gdyby wybory prezydenckie odbyły się pod koniec kwietnia br., wygrałyby je Andrzej Duda. Urzędujący prezydent pokonałby w drugiej turze każdego z możliwych kontrkandydatów. – podała w poniedziałek telewizja TVN, na zlecenie której sondaż wykonała pracownia Kantar Millward Brown.

W pierwszej turze hipotetycznych wyborów na Andrzeja Dudę zagłosowałoby 44 proc. ankietowanych. Najgroźniejszy rywal urzędującego prezydenta – Donald Tusk – otrzymałby niemal połowę głosów mniej – 24 proc. Trzecie miejsce na „podium” zająłby Robert Biedroń, na którego chciałoby zagłosować 15 proc. wyborców. Paweł Kukiz (ugrupowanie Kukiz’15) otrzymałby 4 proc. poparcia, Władysław Kosiniak-Kamysz (PSL) – 2 proc. a Adrian Zandberg – 1 proc. 4 proc. ankietowanych wybrałoby innego kandydata, kolejne 4 proc. nie wiedziało, kogo wybrać a 2 proc. odmówiło odpowiedzi.

Zwycięzcą drugiej tury wyborów byłby także Andrzej Duda, który pokonałby zarówno Donalda Tuska, jak i Roberta Biedronia. Gdyby głowa państwa musiała mierzyć się z obecnym przewodniczącym Rady Europejskiej, zagłosowałoby na nią 53 proc. ankietowanych, o 9 punktów procentowych więcej niż na Tuska. 3 proc. ankietowanych nie wiedziało, którego z tych dwóch kandydatów wybrać. Jeszcze większą przewagę osiągnąłby Duda, gdyby przyszło mu stanąć w szranki z Robertem Biedroniem – wygrałby z nim w stosunku 58 do 40. Tylko 2 proc. ankietowanych nie potrafiło zdecydować, kogo wybrać z tej dwójki.

Sondaż został przeprowadzony na zlecenie „Faktów” TVN i TVN24 w dniach 25-26. kwietnia 2018 roku metodą telefoniczną na ogólnopolskiej reprezentatywnej grupie 1004 osób dorosłych.

Przypomnijmy, że według podobnego sondażu przeprowadzonego niemal rok temu to Donald Tusk wygrałby z Andrzejem Dudą.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Sondaż prezydencki: Andrzej Duda z dużą przewagą w pierwszej turze

Kresy.pl / tvn24.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz