We wtorek klub Koalicji Obywatelskiej ma zdecydować, jak zareaguje na podwyżki dla parlamentarzystów, które zostały przewidziane w związku z piątkowym rozporządzeniem prezydenta Andrzeja Dudy – napisała „Gazeta Wyborcza” (GW) w poniedziałek.

Medium podaje, że klub Koalicji Obywatelskiej ma zdecydować we wtorek, jak zareaguje na podwyżki. Informacje „GW” wskazują, że Lewica była i jest przeciwko podwyżkom dla parlamentarzystów w okresie pandemii – informuje PAP. Klub PSL miał się z kolei dogadać z PiS w tej sprawie, akceptując wyższe pensje.

„To, co robi Jarosław Kaczyński, jest głęboko niemoralne. Rosną ceny, rośnie inflacja, a całe grupy pracowników budżetówki nie dostają podwyżek. Podnoszenie w tym momencie pensji parlamentarzystom, członkom rządu, przyznawanie gigantycznej pensji żonie prezydenta to skandal” – „GW” cytuje poseł Izabelę Leszczynę (PO).

Leszczyna uważa, że PiS wciąga opozycję w pułapkę. „Chcą nas zrobić wspólnikami w tej brudnej operacji” – ocenia. Nie chce się wypowiadać, jak zareaguje na podwyżkę. „Mam swój pogląd na tę sprawę, ale czekam na decyzje klubu, nie będę wybiegać przed szereg. Wierzę, że znajdziemy dobre wyjście, by nasi wyborcy nie poczuli się zdradzeni” – mówi.

Dariusz Joński (PO) popiera podwyżki, ale od przyszłej kadencji. „Wtedy nikt nam nie zarzuci, że załatwiamy coś dla siebie” – podkreśla. „Też czekam na decyzję klubu, potem się wypowiem” – dodaje.

„GW” podaje, że większość posłów KO w ogóle nie odbiera telefonu w tej sprawie. Pozostali milczą, unikają publicznych deklaracji lub nie rozmawiają pod nazwiskiem.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Przypomnijmy, że w piątek prezydent Andrzej Duda podpisał rozporządzenie o podwyżkach dla polityków. M.in. ministrowie, marszałkowie i posłowie zyskają miesięcznie kilka tysięcy złotych.

Zobacz także: Sejm niemal jednogłośnie uchwalił podwyżki dla polityków. Jedynie posłowie Konfederacji głosowali w całości przeciwko 

pap / wnp.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz