Krajowa Administracja Skarbowa (KAS), Komenda Stołeczna Policji w Warszawie (KSP) i Prokuratura Regionalna w Warszawie rozbiły zorganizowaną grupę przestępczą, która wyłudzała VAT i wystawiała fikcyjne faktury – podała KAS w piątek. Straty Skarbu Państwa z tytułu działania grupy sięgają ponad 10 mln zł.

Funkcjonariusze Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie (MUCS) i Komendy Stołecznej Policji w Warszawie zatrzymali 9 osób, podejrzanych o wyłudzenia podatku VAT – podkreślono w komunikacie. Zarzuty udziału w procederze usłyszą 23 osoby.

Grupa działała w branży tekstylnej. Szacuje się, że straty Skarbu Państwa z tytułu nienależnego zwrotu podatku VAT mogą sięgać ponad 10 mln zł.

Zobacz także: SG, CBŚP oraz hiszpańskie służby rozbiły zorganizowaną grupę przestępczą, która działała m.in. na terenie Polski [+VIDEO]

W czasie realizacji przeszukano miejsca zamieszkania podejrzanych osób oraz siedziby podmiotów, które uczestniczyły w tych działaniach i zabezpieczono materiały dowodowe.

Prokuratura Regionalna w Warszawie postanowiła o przedstawieniu zarzutów 23 osobom. Będą kolejne zatrzymania – informuje KAS.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Służby rozbiły grupę przestępczą, która wystawiła fikcyjne faktury na ponad 2 mld złotych [+VIDEO]

Na podstawie zebranego materiału dowodowego, wobec podejrzanych zastosowano dozór policyjny, zakaz opuszczania kraju z zatrzymaniem paszportu oraz poręczenia majątkowe.

Sprawa ma rozwojowy charakter.

gov.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply