Departament Handlu USA uważa, że Rosją łamie zasady funkcjonowania Światowej Organizacji Handlu (WTO). Wniosek taki znalazł się w raporcie amerykańskiego rządu.

Według raportu Departamentu Handlu USA Moskwa systematycznie łamie zasady układu o WTO. Waszyngton oskarża Moskwę o to, że stosuje praktyki protekcjonistyczne i szczególnie utrudnia dostęp amerykańskich towarów do rosyjskiego rynku. „Jeśli Stany Zjednoczone odkryją, że Rosja działa niezgodnie ze swoimi zobowiązaniami wobec WTO, to przygotują i zastosują środki, żeby rozwiązać kwestię i utrzymać rynki Rosji otwartymi dla eksportu z USA” – słowa raportu cytuje rosyjska, państwowa agencja informacyjna RIA Nowosti.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Autorzy raportu przyznają, że rozmowy z Rosją w kwestiach handlowych są ograniczone ze względu na znaczne ochłodzenie relacji po 2014 roku, kiedy to USA zastosowały wobec Rosji między innymi sankcje handlowe w ramach sprzeciwu wobec polityki Kremla wobec Ukrainy.

„Wwóz [amerykańskich] towarów do Rosji okazuje się złożonym zadaniem” – można przeczytać w raporcie. Departament Handlu nie podaje przypadków łamania przez Rosjan przepisów WTO związanych z uchylaniem ceł, twierdzi natomiast, że Moskwa stosuje pozacelne, pośrednie środki protekcjonistyczne. Krytykuje więc niektóre rosyjskie podatki i system kontroli fitosanitarnej i weterynaryjnej.

RIA Nowosti przypomina, że w marcu USA wprowadziły cło w wysokości 25% na stal i aluminium z Rosji, wkrótce po tym gdy objęto nim wyroby hut chińskich. Po skardze władz Rosji i innych krajów w WTO powołano specjalną komisję, która ma zająć się sprawą.

WTO powstała w 1994 r. a jej głównym zadaniem jest liberalizacja handlu międzynarodowego.

ria.ru/kresy.pl

USA oskarżają Rosję o łamanie zasad WTO
Oceń ten artykuł

Reklama

Tagi: , , ,

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz