Firmy mogą wykorzystać wiele możliwości dzięki Bitcoinowi. Oto, co Twoja firma powinna odkryć dzięki tej wirtualnej walucie.

Odkąd Satoshi Nakamoto wprowadził innowacyjne rozwiązanie Bitcoinów w 2009 roku, ta wirtualna waluta przechodziła wzloty i upadki. Jednak ludzie i firmy nie postrzegają już Bitcoina jako kontrowersyjnej waluty, którą przestępcy mogą wykorzystać w niecnych działaniach. Dziś przedsiębiorcy i inwestorzy postrzegają Bitcoin jako innowację, która daje nieskończone możliwości.

Być może dzieje się tak dlatego, że zdali sobie sprawę z potencjału technologii stojącej za tą wirtualną walutą. Dla niektórych firm Bitcoin jest alternatywną walutą i metodą płatności. Niektórzy handlowcy uważają nawet, że Bitcoin może w końcu zastąpić tradycyjne pieniądze. Nic dziwnego, że kraje takie jak Salwador uczyniły Bitcoin prawnym środkiem płatniczym. Immediate Edge to odpowiedź dla wszystkich osób zainteresowanych handlem Bitcoinami.

Ale Bitcoin doświadczył również swojej części wyzwań. Na przykład, Chiny rozprawiły się z tą wirtualną walutą i zakazały swoim obywatelom jej używania. W próbie ograniczenia popularności Bitcoina, Chiny wprowadziły scentralizowaną walutę cyfrową, Cyfrowego Yuana. Strona internetowa Yuan Pay Group jest platformą, której ludzie używają do handlu tą wirtualną walutą.

Nie przeszkodziło to jednak osobom prywatnym i firmom w akceptowaniu, używaniu, handlowaniu i inwestowaniu w Bitcoin. Oto możliwości, które firmy wykorzystują dzięki tej wirtualnej walucie.

Transfer środków

Bitcoin udowodnił, że ludzie nie zawsze potrzebują banków lub innych tradycyjnych dostawców usług finansowych, aby wysyłać i otrzymywać pieniądze. Ta wirtualna waluta może pełnić podobne funkcje po relatywnie niższej cenie i szybciej. Dzisiaj ludzie bez dostępu do usług bankowych mogą wysyłać i otrzymywać fundusze za pomocą sieci Bitcoin. Po otrzymaniu Bitcoinów od osób oddalonych o wiele kilometrów, użytkownicy mogą konwertować swoje tokeny na lokalne waluty.

Firmy mogą wykorzystać taką okazję, robiąc interesy z ludźmi, którzy nie mają dostępu lub nie chcą korzystać z tradycyjnych usług bankowych. Nawet jeśli dana osoba nie ma karty kredytowej lub konta bankowego, firma może przyjmować płatności za usługi i towary za pomocą Bitcoina. A to może rozszerzyć jej działalność jeszcze bardziej.

Obsługa bankomatów Bitcoin

Świat nie ma jeszcze odpowiedniej liczby bankomatów obsługujących Bitcoiny. Dlatego firma może zainwestować w bankomaty bitcoinowe jako kolejne źródło dochodów. I to może być doskonałym sposobem dla firmy, aby zdywersyfikować swoje działania. Zasadniczo, bankomaty obsługujące Bitcoiny pozwalają użytkownikom na wpłatę i wypłatę środków. Można również zdeponować Bitcoiny i otrzymać fundusze w lokalnej walucie fiat.

Chociaż niektóre miejsca mają już te urządzenia, inne jeszcze nie. Tak więc, firma w obszarze pozbawionym bankomatu Bitcoin może zainwestować w te urządzenia, zwłaszcza jeśli lokalni mieszkańcy nie mają odpowiednich usług bankowych.

Mikrofinansowanie

Pożyczki kryptowalutowe to szybko rozwijająca się aplikacja Bitcoin. Niektóre firmy zmagają się z utrzymaniem tej usługi z powodu presji regulacyjnej. Jednak niektórzy przedsiębiorcy mają już do czynienia z ramami prawnymi. Jeśli firma ma dodatkowe fundusze, inwestowanie w mikrofinansowanie może być sposobem na osiągnięcie zysków. Zasadniczo, pożyczanie Bitcoin wiąże się z udzielaniem pożyczek pożyczkobiorcom i otrzymywaniem ich z powrotem wraz z odsetkami. A kilka platform pozwala osobom fizycznym i firmom angażowanie się w pożyczki Bitcoin. Niemniej jednak, należy wykonać trochę należytej staranności, aby zidentyfikować wiarygodną platformę, którą można wykorzystać do udzielania pożyczek pożyczkobiorcom i otrzymać swoje Bitcoiny z pewnym odsetkiem.

Inteligentne kontrakty

Inteligentne kontrakty to zautomatyzowane programy do realizacji warunków kontraktu. Zasadniczo, przedstawiają one zabezpieczenie finansowe w depozycie, które sieć przechowuje, kierowane do odbiorców w zależności od kodu komputerowego i przyszłych zdarzeń. Korzystanie z inteligentnych kontraktów Bitcoin umożliwia firmom ominięcie przepisów przy jednoczesnym zmniejszeniu kosztów cząstkowych transakcji finansowych. A najlepszym aspektem jest to, że żadna strona nie może złamać umowy.

Uwagi końcowe

Przyszłość Bitcoina i jego technologii bazowej wydaje się jasna. Dlatego zbadanie możliwości Twojej firmy z Bitcoin może być mądrym sposobem na przygotowanie firmy na przyszłość.

Artykuł sponsorowany

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz