Górski Karabach: Doszło do wymiany ciał poległych żołnierzy

Azerbejdżan i Armenia wymieniły się ciałami żołnierzy poległych w walkach wokół miasta Szusza w Górskim Karabachu – poinformowało w sobotę biuro prasowe ministerstwa obrony Azerbejdżanu.

W sobotę, ministerstwo obrony Azerbejdżanu poinformowało o wymianie z Armenią ciał poległych w walkach o miasto Szusza w Górskim Karabachu, przekazała agencja prasowa Tass.

„Dzięki pośrednictwu i udziałowi rosyjskich sił pokojowych stacjonujących w regionie Górskiego Karabachu, zebrano ciała kilku żołnierzy zabitych na polu bitwy wokół miasta Szusza. W ramach tej akcji humanitarnej ciała żołnierzy armeńskich sił zbrojnych zostało zebranych i przeniesionych na stronę ormiańską” – podało biuro prasowe w oświadczeniu.

Zobacz też: Armeńskie systemy Tor i Osa, azerski dron Bayraktar TB2 zniszczone tuż przed zawieszeniem broni w Górskim Karabachu [+VIDEO]

„W ramach tej akcji przyjęto także ciała sześciu żołnierzy armii azerbejdżańskiej zabitych tam podczas bitew” – czytamy w oświadczeniu.

Ministerstwo obrony Azerbejdżanu wyraziło wdzięczność rosyjskim odpowiednikom i osobiście ministrowi obrony Rosji Siergiejowi Szojgu za zorganizowanie akcji humanitarnej.

Zawieszenie broni jest obserwowane na całej linii walki w Górskim Karabachu – powiedział w sobotę rzecznik prasowy rosyjskiego resortu obrony Igor Konaszenkow. Dodał również, że „na linii walki w rejonie operacji pokojowych od 14 listopada ustawiono 12 stanowisk obserwacyjnych rosyjskiego kontyngentu sił pokojowych, które na bieżąco monitorują sytuację”.

Zobacz też: Francja chce zbudować trwałe rozwiązanie pokojowe dla stron konfliktu w Górskim Karabachu

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Rosyjska żandarmeria rozpoczęła patrole w Górskim Karabachu od 14 listopada – poinformował Igor Konaszenkow. „Od dziś rosyjskie jednostki żandarmerii rozpoczynają patrole na obszarach odpowiedzialności „Północ” i „Południe” – powiedział rzecznik.

Siły rosyjskich sił pokojowych nadal przybywają i rozmieszczają się w Górskim Karabachu. „Inżynierowie wojskowi pracują w obszarach rozmieszczenia stanowisk obserwacyjnych, które są ciągle przygotowywane” – dodał generał. Rosyjskie wojskowe samoloty transportowe nadal przewożą siły pokojowe w rejon misji. Samoloty wykonały już 95 lotów od rozpoczęcia operacji, w tym 22 w ciągu ostatnich dwudziestu czterech godzin – poinformował rzecznik ministerstwa.

Stanowisko dowodzenia misji pokojowej zostało rozmieszczone w Stepanakert. Dowództwo pozostaje w stałym kontakcie ze sztabem generalnym sił zbrojnych Azerbejdżanu i Armenii w celu realizacji przydzielonych zadań, zapobiegania incydentom i zapewnienia bezpieczeństwa rosyjskich sił pokojowych.

Kresy.pl/Tass

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz