W wywiadzie dla opiniotwórczego tygodnika „Die Zeit”, gen. Ben Hodges, głównodowodzący wojsk USA w Europie stwierdził, że w przypadku wojny, NATO nie byłoby w stanie obronić krajów bałtyckich.

„Rosja byłaby w stanie szybciej podbić kraje bałtyckie, jeszcze zanim my byśmy tam dotarli, aby je bronić”– powiedział generał. Amerykański dowódca zgadza się z opiniami ekspertów ds. wojskowości, według których rosyjskie wojska w ciągu 36-60 godzin byłyby w stanie zająć stolice Litwy, Łotwy i Estonii.

Tym samym gen. Hodges potwierdził tym samym wyniki symulacji, przeprowadzonych przez ekspertów ze znanego amerykańskiego think-tanku RAND Corporation. Przeprowadzili oni serię symulacji potencjalnej agresji Rosji na kraje bałtyckie. Uznano, że w obecnych warunkach skończyłaby się ona całkowitą porażką NATO.

Przeczytaj: Amerykańscy eksperci: Rosja może zająć państwa bałtyckie w niespełna trzy dni

Z kolei w wywiadzie dla „Bilda”, amerykański dowódca stwierdził: „Rosja jest jedynym zagrożeniem i jest w stanie zniszczyć cały kraj”.Jego zdaniem, najlepszym sposobem zapobiegnięcia takiemu atakowi jest przeprowadzanie ćwiczeń i pokazanie, że NATO jest przygotowane na taką ewentualność. Jednocześnie przyznał, że taki scenariusz, jaki ćwiczono podczas wielkich manewrów Anakonda-16 (atak hybrydowy na Polskę), jest mało prawdopodobny.

Wojskowe Schengen

Gen. Hodges zwrócił też uwagę, że obecnie siły NATO potrzebują dość dużo czasu na przemieszczenie swoich oddziałów w regionie i nie mają takiej swobody ruchu, jak Rosja. „Dlatego jest potrzeba utworzenia wojskowego odpowiednika Strefy Schengen”– powiedział. Jego zdaniem dałoby to swobodę przemieszczania się i szybszej reakcji na potencjalne zagrożenia. „Pewien oficjel z wschodnioeuropejskiego kraju NATO powiedział mi: ‘Mam nadzieję, że możemy to szybko osiągnąć. Ale nie da się planować w oparciu o nadzieje i życzenia. Wiemy, jak długo zajęłoby przemieszczenie oddziałów i sprzętu gdybyśmy mieli tylko jechać. To jest kwestia zgody dyplomatycznej”– powiedział generał.

Bild.de / baltictimes.com / dw.de / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

7 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. Avatar
  rogerio :

  Czasem mi się wydaje, że te wojska USA na terenach dawnych Prus, są bardziej na Niemca, niz na Ruska… tyle, że nie wypada na głos tego mówić, o członku NATO. Że Niemcy mają do tych terenów pretensje, nie trzeba przypominać. Jak równiez tego, że USA chcą przygasic hegemonię Niemiec w Europie, która zagraża ich interesom. Tak sobie czasem filozofuję…

  • Avatar
   fiesta :

   Wojska amerykanskie w Polsce sa przeszkoda dla germanskiej polityki DRANG NACH OSTEN, ktora z metody militarnej przyjela oblicze ekonomiczne w latach 1990-tych po zmianie systemu politycznego w Polsce.
   Glowne zainteresowanie Niemiec lezy w odzyskaniu dawnych ziem zaboru pruskiego, czyli Pomorza, Slaska i pasa ziemi o szerokosci 200 km z polnocy na poludnie na wschod od rzeki Odry z Poznaniem wlacznie, co widac po kierunku niemieckich inwestycji w Polsce i wykupywaniu polskich fabryk i zakladow przemyslowych w latach 1990-tych i 2000-cznych za bezcen, ktorych wykup ulatwialy Niemcom i MIEDZYNARODOWEMU ZYDOSTWU polskojezyczne ekipy rzadzace w Polsce. Tzw. „Plan Balcerowicza” byl w rzeczywistosci planem 2 zydow z USA: J.Sachsa – uniwersytecki wykladowca ekonomii majacy szerokie powiazania miedzynarodowe ( https://en.wikipedia.org/wiki/Jeffrey_Sachs ) i G.Sorosa – spekulant gieldowy o szerokich powiazaniach miedzynarodowych ( https://en.wikipedia.org/wiki/George_Soros ) , ktory wykonywal L.Balcerowicz – byly komuch i pracownik Instytutu MARKSIZMU-LENINIZMU przy KC PZPR ( https://7dni.wordpress.com/2009/05/08/leszek-balcerowicz-kilka-faktow/ ).
   FRAGMENT….. „W rzeczywistości cały plan był pomysłem słynnego amerykańskiego lewicowego miliardera George’a Sorosa, przybyłego z Węgier do USA giełdowego spekulanta żydowskiego pochodzenia. O tym, że cały rzekomy plan Balcerowicza był w istocie dziełem Sorosa, możemy dowiedzieć się również z bardzo nieostrożnej enuncjacji W. Kuczyńskiego, wspomnianego już zausznika Mazowieckiego, ministra przekształceń własnościowych w jego rządzie. Jak wyznał Kuczyński w książce „Zwierzenia zausznika” (Warszawa 1992, s. 82-83): „Soros przyjechał z planem reformy gospodarki polskiej, zwanym planem Sorosa. To była kombinacja szokowej operacji antyinflacyjnej z restrukturyzacją naszych firm”. Balcerowiczowi jako wicepremierowi nadzorującemu polską politykę gospodarczą przypadło zaś tylko zadanie firmowania tego wszystkiego i uwiarygodniania polityki służącej gospodarczym celom Zachodu (czytaj: ZYDOW i NIEMCOW , ktorzy byli glownymi stronami zainteresowanymi w wykupywaniu Polski – dopisek fiesta)

   Celom tym służyła skrajnie doktrynersko realizowana polityka gospodarcza Balcerowicza, skupiająca się głównie na walce z inflacją, przy zaniedbaniu wysiłków na rzecz wzrostu gospodarczego i pobudzania polskiego eksportu. Jednym z najszkodliwszych elementów tej polityki było nastawienie na przyśpieszoną gruntowną prywatyzację polskiego przemysłu i banków, stanowiącą faktyczną wyprzedaż za bezcen” (czytaj: L.Balcerowicz nie zwalczal inflacji, ale celowo doprowadzil do inflacji w Polsce, zeby zniszczyc finansowo fabryki i zaklady przemyslowe, ktore albo byly zadluzone w banku panstwowym albo potrzebowaly pieniedzy panstwowych na dalsze funkcjonowanie z powodu rozpadu „kolchozu sowieckiego” i braku rynku zbytu na wyprodukowane towary i produkty. Tym sposobem L.Balcerowicz dazyl do doprowadzenia do upadku polskich fabryk i zakladow i spowodowania chaosu i zametu w polskiej ekonomii i gospodarce, zeby ulatwic ZYDOM i NIEMCOM wykup polskich fabryk i zakladow, ktore jak na ironie byly wyceniane przez zydowskich „ekspertow zachodnich”, ktorzy pobierali wysokie honoraria i wygladalo to tak, jakby w Polsce nie bylo fachowcow od sporzadzenia kosztorysu wartosci fabryki lub zakladu. Caly proceder WYPRZEDAZY ZA BEZCEN polskich fabryk i zakladow jest JEDNA WIELKA AFERA NIEGOSPODARNOSCI I NADUZYC i wszyscy urzednicy panstwowi uwiklani w ta afere na czele z L.Balcerowiczem musza byc rozliczeni, bo dzialali na szkode Polski i Polakow.
   A wystarczylo, zeby nowa ekipa rzadzaca w Polsce umorzyla dlugi zadluzonym fabrykom i zakladom oraz dotowala fabryki i zaklady z budzetu panstwa w sytuacjach kryzysowych co jest praktykowane na kontynencie AP (w USA i Kanadzie) , gdzie prowadzony jest kapitalistyczny system gospodarki, a mimo tego interes narodowy panstwa jest wazniejszy niz reguly. Jednoczesnie nalezalo wzmocnic finansowo polskie fabryki i zaklady z budzetu panstwa, bo wazniejszy jest interes narodowy Polski i Polakow niz obce interesy, zeby oprzec sie obcej konkurencji z Europy zachodniej i wyeliminowac spekulantow czekajacych na latwy lup, zwazywszy na fakt, ze ceny fabryk i zakladow byly smiesznie niskie w Polsce w porownaniu z cenami na zachodzie. Balcerowicz nie zwalczal inflacji, ale rozpetal inflacje, zeby doprowadzic do upadku polskich fabryk i zakladow i ich wykupu przez ZYDOSTWO i NIEMCOW. A wziawszy pod uwage setki AFER z udzialem nomenklatury komunistycznej, bylych komunistycznych spec sluzb i urzednikow panstwowych jakie mialy miejsce w latach 1990-tych, wyraznie widac, ze sytuacja w Polsce wygladala tak, jakby POLSKA RZADZILI JEJ NAJWIEKSI WROGOWIE, poniewaz obecnie ponad 80% polskiego majatku narodowego jest w rekach OBCEGO KAPITALU, ktory unika placenia podatkow w Polsce, co jest niedopuszczalne z punktu widzenia bezpieczenstwa ekonomicznego panstwa. Natomiast Polacy sa obciazeni wysokimi podatkami i z pieniedzy polskiego podatnika sa oplacane wszytkie qrwy i zlodzieje, ktorzy kiedykolwiek byli u wladzy w Polsce, a takze z pieniedzy polskiego podatnika sa dotowane obce nacje, jak: ZYDOSTWO z Izraela i ZYDOSTWO z UPA-iny) .

   Wracajac ponownie do polityki niemieckiej to Niemcy preferuja bardziej Rosje niz USA, poniewaz sa uzaleznione od surowcow naturalnych i handlu z Rosja oraz Niemcy i Rosja tworza duet od kilkunastu stuleci, ktory chce wplywac na losy calej Europy – vide wydarzenia historyczne ostatnich ponad 300 lat, kiedy Prusy i Rosja chcialy dokonac ROZBIORU POLSKI na przelomie XVII i XVIII wieku (okres panowania cara Piotra I w Rosji) i zawieraly wspolne traktaty i porozumienia wymierzone przeciwko Polsce. Ostatecznie do rozbiorow Polski doszlo w latach 1772-1795 , po czym nastapilo 123 lat okupacji, terroru, ucisku i rabunku Polski i Polakow.
   W zamiarze zaborcow bylo nie dopuscic do odrodzenia sie panstwa polskiego i w tym celu byla prowadzona GERMANIZACJA I RUSYFIKACJA POLSKI I POLAKOW w czym dopomagalo im ZYDOSTWO, ktore bylo i jest ZARAZA W POLSCE – vide opracowania historyczne Konopczynskiego, Jeske-Choinskiego, Didier, Wysockiego, Kruszynskiego, Kozieja, Pajaka etc.

   Gen. B.Hodges ma racje twierdzac, ze NATO nie jest w stanie obronic kraje baltyckie i wlasciwie nie ma tam czego bronic, poniewaz interes Ameryki to glownie Europa zachodnia i nowa wschodnia flanka NATO w Polsce.
   Ale Ameryka posiada nisko-latajace rakiety TOMAHAWK o zasiegu ponad 1000 km ( https://en.wikipedia.org/wiki/Tomahawk_%28missile%29 ) i jest w stanie zneutralizowac zagrozenie co najmniej w promieniu 1000 km, zeby uzyskac czas na podciagniecie wojska do krajow baltyckich, gdyby Ameryce faktycznie zalezalo na krajach baltyckich.
   Tymczasem polityka USA jest ustalana w zaciszu organizacji syjonistycznych USA i Izraela pod dyktando zydowskich bankierow i zydowskich korporacji i gen.B.Hodges jest jedynie pionkiem w zydowskiej grze, podobnie jak reszta urzednikow na czele z prezydentami USA.
   Przeciez to ZYDY dokonali podzialu swiata na 2 strefy wplywow: amerykanska i sowiecka – vide mapa Gomberga z pazdziernika 1941r zatwierdzona przez Departament Stanu USA. A z kolei zyd Berman w swoim tajnym referacie z 1946r ujawnia polityke swiatowa prowadzona przez zydow w ZSRR i USA w interesie swiatowego zydostwa, a nie gojow, ktorych ciagle oglupia zydowska propaganda.