Giedroyciowski radykał szefem Biura Bezpieczeństwa Narodowego?

Nawoływał by Rzeczpospolita parła do sojuszu z Litwą nawet kosztem Polaków na Wileńszczyźnie oraz nawoływał aby dać Ukrainie „tyle broni ile możemy jej dać”. Czy Przemysław Żurawski vel Grajewski zostanie szefem BBN?

W sprawie Polaków na Litwie autorzy kresy.pl wielokrotnie i nierzadko obszernie polemizowali z tezami Żurawskiego vel Grajewskiego o konieczności złożenia Polaków Wileńszczyzny w ofierze na ołtarzu współpracy z władzami Litwy. Tymczasem według dziennika „Rzeczpospolita” ten członek Rady Politycznej PiS i pracownik Uniwersytetu Łódzkiego ma poważne szanse na nominację od prezydenta Andrzeja Dudy. Sam Żurawski vel Grajewski określił enuncjacje o jego ewentualnym powołaniu na wysokie urzędnicze stanowisko „plotkami”. Poza nim na stanowisko szefa BBN rozważane są osoby Tomasza Szatkowskiego kierującego Fundacji Narodowe Centrum Studiów Strategicznych. Jednak według gazety jego kandydatura słabnie na rzecz Żurawskiego vel Grajewskiego.

Rzeczpospolita typuje także kolejnych kandydatów do obsadzenia kancelarii nowego prezydenta. Na szefową kancelarii prezydenta typowana jest posłanka PiS Małgorzata Sadurska. Do kancelraii mają także wejść dwaj inni parlamentarzyści tej partii – Krzysztof Szczerski i Adam Kwiatkowski. Pierwszy miałby odpowiadać za sprawy zagraniczne. Nie jest natomiast brany pod uwagę Witold Waszczykowski, co może świadczyć, że faktycznie ma on poważne szanse na zostanie ministrem spraw zagranicznych w ewentulanym rządzie PiS.

rp.pl/kresy.pl

5 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. vileyko
    vileyko :

    Panstwo polskie powinno wydzierzawic na 50 lat od FR jakas gleboka kotlinke w pasmie gor Uralu i trzymac tam wszystkich giedroyciowcow do przyslowiowej osranej smierci. A jezeli juz przy stanowisku szefa BBN siegamy po konie ze stajni Fundacji Narodowe Centrum Studiów Strategicznych, to mec. Jacek Bartosiak jest dzis w Polsce chyba najlepsza do tego opcja. Chociaz gdyby rzeczywiscie byl to pan Tomasz Szatkowski, tez bylby to i tak milowy krok naprzod dla narodowo-socjalistycznego PISu.