Negocjacje handlowe Gazpromu z Polską trwają pomimo wielu sporów, wypowiedzi polityków i firm. Poinformowała o tym podczas konferencji prasowej prezes Gazprom Export Jelena Burmistrowa, poinformował w piątek portal Lenta.

Jak poinformował w piątek portal Lenta, negocjacje handlowe z Polską trwają pomimo wielu sporów i wypowiedzi polityków i firm. O tym poinformowała podczas konferencji prasowej prezes Gazprom Export Jelena Burmistrowa.

Strona polska zapowiada, że ​​nie zamierza przedłużać kontraktu na zakup rosyjskiego gazu, który wygasa w 2022 roku. W odpowiedzi Burmistrowa dała do zrozumienia, że ​​Gazprom nie rezygnuje z nadziei na kontynuację bezpośredniej sprzedaży gazu swojemu wieloletniemu partnerowi.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

2804.49 PLN    (12.74%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Według niej Polska pozostaje „wiarygodnym kontrahentem” i jest „wspaniałym krajem”, z którym Rosja od dawna współpracuje. Prezes Gazprom Export zaapelowała, aby nie zwracać uwagi na wypowiedzi plityków i realia historyczne, bo oba kraje, mimo wszystko, żyją wspólnie na „polu gospodarczym”.

Umowa na dostawy rosyjskiego gazu do Polski została zawarta w 1996 roku. Warszawa wielokrotnie w ostatnich latach deklarowała, że ​​uważa umowę za nieuczciwą i nieopłacalną, a nawet dowiodła swojej pozycji w sztokholmskim arbitrażu.

Polska planuje zastąpić rosyjskie paliwo skroplonym gazem ziemnym, w tym ze Stanów Zjednoczonych, a także własnym wydobyciem ze złóż norweskich.

Czytaj: Gazprom: Nord Stream 2 zostanie zakończony w tym roku

Kresy.pl/Lenta

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz