Z okazji Narodowego Dnia Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej, Fundacja Wołyń Pamiętamy przeprowadziła kampanię informacyjną dotyczącą Rzezi Wołyńskiej.

W związku z tą rocznicą, Fundacja Wołyń Pamiętamy przeprowadziła akcję upamiętniającą naszych bestialsko zamordowanych Rodaków – poinformowała szefowa fundacji Katarzyna Sokołowska. Podkreśliła, że 12 tysięcy plakatów zostało wysłanych do prawie 400 osób w całej Polsce.

“Twarzą całej akcji jest dwuletnia Czesia Chrzanowska, zamordowana przez Ukraińców w swoim łóżeczku” – poinformowała Sokołowska. “Akcja ma na celu uświadomienie Polakom, że prawie 80 lat temu Ukraińcy dopuścili się ludobójstwa, które do tej pory nie zostało rozliczone ani potępione przez nich” – dodała. Podkreśliła, że akcja informacyjna ma na celu uświadomienie Ukraińców, którzy mieszkają w Polsce, w kwestii opisywanej zbrodni. Zaznaczyła, że tylko prawda może być fundamentem stosunków polsko-ukraińskich.

źr. Fundacja Wołyń Pamiętamy

źr. Fundacja Wołyń Pamiętamy

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl
źr. Fundacja Wołyń Pamiętamy

źr. Fundacja Wołyń Pamiętamy

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Katarzyna Sokołowska z Fundacji „Wołyń Pamiętamy” to organizatorka szeroko zakrojonej kampanii mobilnej, informującej o ukraińskim ludobójstwie na Polakach na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej. Zasadniczym elementem akcji był regularny przejazd samochodu z dwustronnym billboardem informującym o ukraińskim ludobójstwie na obywatelach II RP w latach 1939 do 1947 na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej. Odbyły się one m.in. w Przemyślu, w Warszawie i we Wrocławiu. Ponadto, wcześniej z jej inicjatywy w różnych miejscach w Polsce umieszczane były wielkoformatowe plakaty, upamiętniające ludobójstwo na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej, analogiczne do tych, które były pokazywane podczas akcji mobilnych. We wrześniu 2018 roku informowaliśmy o wielkim billboardzie umieszczonym przy autostradzie A4. Środki zebrano w ramach internetowej zrzutki. Później uruchomiono akcję zbierania środków na kolejne billboardy. Niedługo potem kolejny billboard został zainstalowany miejscowości Dźwierzuty pod Olsztynem, a z zebranej w ramach zbiórki kwoty sfinansowano kolejne akcje, m.in. w Opolu i we WrocławiuOstatnia inicjatywa Sokołowskiej i jej fundacji dotyczyła wykonania w Łodzi muralu upamiętniającego Polaków zamordowanych przez ukraińskich nacjonalistów i Ukraińców na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej w latach 1939-1947.

Zobacz także: Szefowa Fundacji Wołyń Pamiętamy ścigana za tzw. mowę nienawiści przez prok. Młynarczyka

Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply