Z powodu współpracy z Polakami francuskie firmy z branży budowlanej mogą tracić dotacje lub stać się celem szczegółowych kontroli.

Hanna Goutierre, szefowa Polskiej Izby Handlowo-Przemysłowej we Francji w rozmowie z Dziennikiem Gazetą Prawną powiedziała: Działające w niej [branży budowlanej – red.] przedsiębiorstwa są pod presją władz. Sugeruje się im, by nie zlecały usług i nie kupowały produktów od Polaków. Daje im się do zrozumienia, że mogą stracić dotacje albo spodziewać się częstszych kontroli.Wykwalifikowani pracownicy z Polski stają się we Francji coraz bardziej doceniani. Pracodawcy chwalą ich za solidność, odpowiedzialność i wszechstronność, czego nie mogą znaleźć wśród wąsko wyspecjalizowanym Francuzom.

ZOBACZ TAKŻE: Szef MSZ: Francja nie jest w stanie konkurować gospodarczo z Polską

Zatrudniają oni [zagraniczni przedsiębiorcy – red.] Polaków chętnie, bo wiedzą, że oni wykonają swoją pracę o 30 proc. szybciej i sprawniej niż ich niemieccy koledzy. Zarówno Niemcy, jak i Francja cierpią na brak wykwalifikowanych robotników i inżynierów, a to hamuje rozwój ich firm – stwierdził Grzegorz Wszelaczyński, właściciel firmy Elektro-Lube z Legnicy w rozmowie z Dziennikiem Gazetą Prawną.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Kresy.pl / dziennik.pl / radiozet.pl

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. greg :

    Od wielu lat, wśród prkatycznie wszystkich, cwanych firm francuskich, jest narzucane z góry, takie niepisane prawo i bezwzględnie stosowana praktyka zaopatrywania się głównie w firmach francuskich. Gdyby te dodatkowe, niezgodne z prawem naciski rządu francuskiego i Macrona się potwierdziły, to nie pozostanie nam nic innego, jak odciąć w końcu francuskie firmy i korporacje od krociowych zysków, oraz łamania prawa (nieuprawnione tranfery pieniężne do Francji za pomocą fikcyjnych wygórowanych cen za usługi w Polsce). I wyslanie telegramu: Orange-stop, Auchan-stop, Carrefour-stop, Leroi-Merlin-stop, Boughues-stop, setki inych-stop!
    Naszych firm tam jak na lekarstwo, więc głupi Macron sam nie wie co czyni i czym wojuje.