Rosja usiłuje destabilizować politycznie i społecznie Francję, wykorzystując do tego problem masowej afrykańskiej i bliskowschodniej imigracji – podają francuskie media. Ich zdaniem Rosja zamierza także wpływać na przyszłoroczne wybory prezydenckie w tym kraju. Z kolei rosyjska fundacja o prowokacyjnej nazwie FBI ma próbować skorumpować francuską prasę.

Zdaniem francuskich mediów chodzi o rosyjską fundację, która nosi prowokacyjną nazwę FBI (Foundation to Battle Injustice) – podał w piątek portal RMF 24. Została stworzona przez powiązanego z Putinem rosyjskiego biznesmena i oligarchę Jewgienija Prigożyna. Promuje on m.in. powiązaną z Kremlem prywatną militarną Grupę Wagnera. Stoi również za stworzeniem grup rosyjskich trolli internetowych.

Niektóre media wskazują, że może on także stać za zorganizowaniem zatrudniającego kryminalistów „komanda”, które usuwa niewygodnych dla Kremla dziennikarzy i opozycjonistów w Rosji. Petersburski oligarcha jest często nazywany  „kucharzem Putina”.

Zobacz także: Niemcy i Francja proponują ocieplenie stosunków UE z Rosją

Biznesman jest poszukiwany przez FBI za rzekomy udział przy próbie fałszowania wyborów w USA.

Fundacja ma oferować francuskim mediom pieniądze za publikowanie i emitowanie materiałów, które wychwalają falę bliskowschodniej i afrykańskiej imigracji, ignorując związane z nią poważne problemy. Wysyła także do francuskich gazet gotowe artykuły.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Skupiony wokół sojusz przezbroi siły szybkiego reagowania

Fundacja FBI ma proponować także fundusze organizacjom, które pomagają nielegalnym afrykańskim i bliskowschodnim imigrantom w dotarciu na terytorium Francji. Zdaniem francuskich mediów, promocja nielegalnej imigracji doprowadzi do niepokojów w dużych miastach, na czym ma zależeć Prigożynowi.

rmf24.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz