Rosja usiłuje destabilizować politycznie i społecznie Francję, wykorzystując do tego problem masowej afrykańskiej i bliskowschodniej imigracji – podają francuskie media. Ich zdaniem Rosja zamierza także wpływać na przyszłoroczne wybory prezydenckie w tym kraju. Z kolei rosyjska fundacja o prowokacyjnej nazwie FBI ma próbować skorumpować francuską prasę.

Zdaniem francuskich mediów chodzi o rosyjską fundację, która nosi prowokacyjną nazwę FBI (Foundation to Battle Injustice) – podał w piątek portal RMF 24. Została stworzona przez powiązanego z Putinem rosyjskiego biznesmena i oligarchę Jewgienija Prigożyna. Promuje on m.in. powiązaną z Kremlem prywatną militarną Grupę Wagnera. Stoi również za stworzeniem grup rosyjskich trolli internetowych.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

1525.18 PLN    (6.93%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Niektóre media wskazują, że może on także stać za zorganizowaniem zatrudniającego kryminalistów „komanda”, które usuwa niewygodnych dla Kremla dziennikarzy i opozycjonistów w Rosji. Petersburski oligarcha jest często nazywany  „kucharzem Putina”.

Zobacz także: Niemcy i Francja proponują ocieplenie stosunków UE z Rosją

Biznesman jest poszukiwany przez FBI za rzekomy udział przy próbie fałszowania wyborów w USA.

Fundacja ma oferować francuskim mediom pieniądze za publikowanie i emitowanie materiałów, które wychwalają falę bliskowschodniej i afrykańskiej imigracji, ignorując związane z nią poważne problemy. Wysyła także do francuskich gazet gotowe artykuły.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Skupiony wokół sojusz przezbroi siły szybkiego reagowania

Fundacja FBI ma proponować także fundusze organizacjom, które pomagają nielegalnym afrykańskim i bliskowschodnim imigrantom w dotarciu na terytorium Francji. Zdaniem francuskich mediów, promocja nielegalnej imigracji doprowadzi do niepokojów w dużych miastach, na czym ma zależeć Prigożynowi.

rmf24.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz