Wyniki sondażu exit poll IBS pokazują, że Konrad Fijołek (wspólny kandydat opozycji) wygra w pierwszej turze wyborów na prezydenta Rzeszowa. W poniedziałek przed południem delegatura PKW ma podać oficjalne dane.

Według wyników sondażu exit poll, w pierwszej turze wybory na prezydenta Rzeszowa wygra kandydat opozycji Konrad Fijołek, uzyskując 55,8 proc. poparcia. Ewa Leniart może liczyć na 25,1 proc. głosów. Na trzecim miejscu uplasował się zaś Grzegorz Braun (9,8 proc.). Marcin Warchoł uzyskał z kolei 9,3 proc.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

5170.41 PLN    (23.5%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc ogłosił w połowie lutego decyzję o rezygnacji ze stanowiska, motywując to złym stanem zdrowia.

Zobacz także: Grzegorz Braun został usunięty z debaty kandydatów z powodu słów o LGBT i ministrze Niedzielskim

Do głosowania uprawnionych było 147 889 wyborców. Głosowano w stu lokalach wyborczych.

Wybory zostały początkowo zarządzone na 9 maja, lecz z powodu trudnej sytuacji pandemicznej przesunięto je o ponad miesiąc: na 13 czerwca.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Na ostatniej prostej przed wyborami w Rzeszowie prowadzi kandydat opozycji

O urząd prezydenta Rzeszowa ubiegało się czterech kandydatów: popierany przez Ferenca Marcin Warchoł z Solidarnej Polski, poseł Konfederacji Grzegorz Braun, wojewoda podkarpacki Ewa Leniart (popierana przez PiS), a także wiceprzewodniczący rzeszowskiej Rady Miasta Konrad Fijołek (wspólny kandydat opozycji).

pap / rmf24.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz