W styczniu 2020 stopa bezrobocia w Polsce wyniosła 2,9 proc. wobec 3,8 proc. w pierwszym miesiącu 2019 roku – wynika z danych Eurostatu. Jest to drugi najlepszy wynik spośród wszystkich państw członkowskich Unii Europejskiej. Lepszy wynik uzyskały tylko Czechy.

Jak podały we wtorek polskie media, z danych Eurostatu wynika, że w styczniu najniższe bezrobocie było w Czechach – 2 proc., najwyższe zaś w Grecji – 16,5 proc. 6,6 proc. wyniosła ogólna stopa bezrobocia w całej UE.

Eurostat dokonuje pomiaru zharmonizowanej stopy bezrobocia jako procentu osób w wieku 15-74 lata pozostających bez pracy, zdolnych podjąć zatrudnienie w ciągu najbliższych dwóch tygodni, którzy usiłowali znaleźć pracę w ciągu ostatnich tygodni, na tle wszystkich osób aktywnych zawodowo w danym kraju.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Zobacz także: 49 bezrobotnych na 1 ofertę pracy na Podkarpaciu. Podobna sytuacja na całej „Ścianie Wschodniej”

ec.europa.eu / kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz