Zdaniem europosła PiS Ryszarda Czarneckiego, prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego można porównać z Józefem Piłsudskim.

W rozmowie na antenie TVN24 europoseł PiS Ryszard Czarnecki odniósł się do sprawy tzw. taśm Kaczyńskiego i koperty, w której jak twierdzi Gerald Birgfellner miało być 50 tys. zł. Ostanio adwokat austriackiego przedsiębiorcy, Roman Giertych, wysłał do prezesa PiS wezwanie do dobrowolnego zwrotu tych pieniędzy. Jarosław Kaczyński nie odebrał tego wezwania.

– Widocznie nie było go w domu i to awizo będzie realizowane – skomentował Czarnecki. Dodał, że „nawet najwięksi wrogowie Jarosława Kaczyńskiego zawsze podkreślali, że jest to człowiek absolutnie uczciwy”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

 

– Nie zgadzali się z nim, polemizowali, mówili, że jego wizja Polski jest taka czy owaka, że jest niefajna dla nich, ale zawsze podkreślali jego uczciwość. Ja tylko informuję i przypominam, Jarosław Kaczyński jest jak Józef Piłsudski: dla siebie nic, dla Polski wszystko mówił europoseł PiS.

Birgfellner pracował przy inwestycji związanej z budową dwóch wież przez spółkę Srebrna. Twierdzi, że został oszukany przez Kaczyńskiego i złożył przeciwko prezesowi PiS doniesienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Do tej pory już sześć razy był przesłuchiwany w prokuraturze. Według „Gazety Wyborczej”, powołującej się na zeznania Austriaka, prezes PiS nakłonił go do wręczenia 50 tys. zł ks. Rafałowi Sawiczowi z rady fundacji im. Lecha Kaczyńskiego, która jest właścicielem spółki Srebrna.

Ponadto, w rozmowie z RIRM Czarnecki zapewniał, że przed wyborami do Parlamentu Europejskiego nie będzie rekonstrukcji rządu. Według niego, ewentualne zmiany na stanowiskach ministrów mogą nastąpić dopiero wówczas, gdy będą znane wyniki tych wyborów.

Przeczytaj: Ryszard Czarnecki oficjalnie otwiera biuro poselskie w Kijowie

Czytaj również: Czarnecki: kto nie wierzy w zamach w Smoleńsku może być rzecznikiem rosyjskich interesów

TVN24 / dorzeczy.pl / RIRM / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

16 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  • Avatar
   jwu :

   Faszyzacja kraju ? Co sugerujesz ? Rozwiń proszę.Bo z tego co obserwuję, narodowcy z dnia na dzień mają coraz bardziej pod górę ,gdyż jako jedyni zaczęli jawnie krytykować ustawę 447 i w związku z tym protestować.Także nie łącz PiS-u z narodowcami ,a narodowców z faszystami.

   • Avatar
    Roman1 :

    jwu – ja nie uważam narodowców za faszystów, zaś za faszyzm uważam silne rządy jednej ręki (Kaczyńskiego). Do tego PiS coraz mniej reaguje na jawny faszyzm na Ukrainie i wspiera banderowców. Podobnie nie reaguje na wrogie działania na Litwie, na marsze faszystów (również na Łotwie)

   • Avatar
    Gaetano :

    Chciałbym tylko przypomnieć, co stanowi ideę faszyzmu. Najlepiej to ujął nie kto inny, jak Benito Mussolini: „Tutto nello Stato, niente al di fuori dello Stato, nulla contro lo Stato” – Wszystko w Państwie, nic poza Państwem, nic przeciw Państwu. I tak; narodowcy, czyli inaczej nacjonaliści, nie mają z tym nic wspólnego (temat tzw. nacjonalistów na zdziczałej upadlinie lepiej tu pominę).
    A jak to się w teoretycznym państwie ma – w tym przypadku u restauratorów sanacyjnych miernot – odnośnie, powiedzmy, wolności wypowiedzi (też komentarzy), tzw. mediów publicznych i obiektywnych, zastopowania liczby wyświetleń lub przerywania ich w trakcie na „yt” oraz całego szeregu przepisów i regulacji, niech każdy w kontekście powyższego sloganu odpowie sobie sam.

    • Avatar
     jwu :

     Z racji tego ,że mam rodzinę we Włoszech (Taranto),miałem okazję (wielokrotnie) wysłuchać (dzięki szwagierce jako tłumaczce) wspomnienia starych Włochów.Którzy z rozrzewnieniem wspominali czasy rządów Benito.Mówiąc ,że takiego ładu,porządku i przestrzegania prawa jak wtedy,nigdy później nie było.

     • Avatar
      Gaetano :

      To prawda. Tyle że ja tego nie neguję. Il Duce zrobił wiele pożytecznych rzeczy. Rozumiał też, czym jest żydostwo, w kontekście rewolucji bolszewickiej lub międzynarodowej finansjery z Wall Street i Londynu, choć w szeregach faszystów również byli, bo są wszędzie. Jednak trzeba też pamiętać, o tych tragicznych obliczach włoskiego faszyzmu, jak np. o masowych zbrodniach wobec Słoweńców, mordowanych całymi rodzinami pod dowództwem gen. Roatty, za co nigdy nie był osądzony, dzięki angolom miłującym pokój, praworządność, prawa i niezmiennie – demokrację.

     • Avatar
      jwu :

      Ja wiem ,że tego nie negujesz ,ale jest masa historyków ,którzy stawiają Benito w jednym szeregu z Hitlerem.Co jest nieprawdą.A jeżeli chodzi o brytoli i jankesów ,jest faktem ,że żaden ze zbrodniarzy ( nie tylko hitlerowskich) ,który poszedł na współpracę z nimi ,nigdy nie został osądzony.