Ryszard Czarnecki, eurodeputowany PiS i wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego, stwierdził, że osoby odrzucające teorię zamachu w Smoleńsku mogą być rosyjskimi agentami.

Czarnecki był dzisiaj gościem w programie Tomasza Sakiewicza „Polityczna kawa” na antenie Telewizji Republika. Stwierdził w nim: Jeśli dziś ktoś wyklucza na 100 procent i się kładzie w progu niczym Rejtan, że nie było zamachu [w Smoleńsku – red.], bardzo bym podejrzewał, że jest rzecznikiem interesu Rosji.

Europoseł PiS dodał, że osoby, które nie dają wiary teoriom Antoniego Macierewicza, działają na rzecz Rosjan, albo bronią się przed wyjściem na jaw własnych kłamstw.

Te kłamstwa często były drogą do kariery, dziennikarskiej czy politycznej, różnych osób w przeszłości. Dzisiaj, cokolwiek się powie w kwestii Smoleńska, odzywa się chór ancien regime’u, który wie, że obnażenie kłamstwa smoleńskiego będzie obnażało ich personalnie – uważa Ryszard Czarnecki.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Wczoraj Antoni Macierewicz w trakcie zjazdu Klubów Gazety Polskiej, poinformował, że w zapisie jednego z rejestratorów lotu prezydenckiego Tupolewa zidentyfikowano odgłos wybuchu na lewym skrzydle samolotu.

ZOBACZ TAKŻE: Polska wręczyła Rosji notę dyplomatyczną ws. Smoleńska

Według sondażu IBRIS z tego roku, przeprowadzonego dzień po 7. rocznicy katastrofy smoleńskiej, ponad 80 proc. Polaków nie uznaje ustaleń ekspertów Antoniego Macierewicza za prawdopodobne i wyklucza możliwość, że w Smoleńsku doszło do zamachu. Przeciwnego zdania było jedynie 6,5 proc. badanych.

Kresy.pl / Telewizja Republika

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz