Zostaw odpowiedź
Chcesz przyłączyć się do dyskusji?Nie krępuj się!
Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.
Izba Reprezentantów USA odrzuciła w środę propozycję zawieszenia pomocy wojskowej dla Izraela. Głosowanie pokazało jednak narastający sceptycyzm wobec wspierania państwa syjonistycznego.
Poprawka, wniesiona przez republikańskiego kongresmena Thomasa Massiego podczas debaty nad ustawą budżetową Departamentu Stanu, została odrzucona stosunkiem głosów 314 do 104. Wśród zwolenników zawieszenia pomocy dla Izraela aż 103 stanowili reprezentanci Partii Demokratycznej, co ponad połowę wszystkich Demokratów w Izbie, których jest 212, jak podał portal Al Mayadeen.
Poprawka Massiego zakładał zakaz wykorzystywania jakichkolwiek środków ujetych w ustawie budżetowej na rzecz Izraela, w tym około 3,3 miliarda dolarów rocznej pomocy wojskowej USA udzielanej na mocy dwustronnego memorandum z 2016 roku.
Prof. Mirosław Szumiło opublikował odpowiedź na tekst dr. Piotra Gontarczyka, w którym pracownik IPN bronił Ukraińskiej Powstańczej Armii jako „formacji niepodległościowej”. Historyk zarzuca mu nieznajomość podstawowych faktów dotyczących zbrodni wołyńskiej i usprawiedliwianie zbrodniczych metod UPA. (więcej…)
Teheran ma sojusznika zdolnego do zablokowania drugiej cieśniny morskiej, przez którą wiedzie kluczowy morskich szlak handlowy łączący Azję z Europą.
Irański Korpus Strażników Rewolucji Islamskiej zagroził zamknięciem „wszystkich innych korytarzy eksportowych, które przynoszą korzyści Stanom Zjednoczonym i ich sojusznikom”. Tym samym wskazał na cieśninę Bab al-Mandab łączącej Morze Czerwone z otwartym Oceanem Indyjskim. Przez tę cieśninę, Morze Czerwone i Kanał Sueski wiedzie najkrótszy morski szlak handlowy łączący Azję z Europą. Jeden z jej brzegów kontroluje sprzymierzony z Iranem jemeński Ansarullah.
„Regionalny eksport surowców energatycznych albo jest dla wszystkich, albo [zostanie] odebrany wszystkim” - przekazał w oświadczeniu, zacytowanym przez France24 za agencją IRNA, Korpus Strażników Rewolucji Islamskiej. Jest to czytelne odniesienie do blokady Cieśniny Ormuz dla irańskich statków, jaką ogłosił, na fali kolejnej kampanii zbrojnych ataków, prezydent USA Donald Trump.
Google Play usunął ze swoje oferty dwa czołowe rosyjskie aplikacje, w tym jedną promowaną obecnie i używaną przez oficjalne rosyjskie instytucje.
Użytkownicy Androida nadal będą otrzymywać powiadomienia push o wiadomościach, wydarzeniach i połączeniach w aplikacjach Max i VK, poinformowało biuro prasowe. „Aplikacje VK i Max są dostępne do zainstalowania za pośrednictwem RuStore, Huawei AppGallery, Samsung Galaxy Store, Xiaomi GetApps i innych sklepów z aplikacjami na Androida” – poinformowało biuro prasowe rosyjskiego podmiotu, na które powołała się agencja inform
Apple już wcześniej usunęła aplikacje należące do holdingu VK oraz komunikator Max z App Store. VK oświadczyło, że firma podjęła tę decyzję jednostronnie i bez ostrzeżenia. W rezultacie użytkownicy iPhone’a przestali otrzymywać powiadomienia push o nowych wiadomościach i połączeniach w komunikatorze.
Amerykański wiceprezydent mówił o dobrze finansowanej izraelskiej kampanii wpływu wymierzonej w negocjacje z Teheranem i w niego osobiście. Oceniał, że działania te wpływają na decyzje polityczne w USA i mają służyć przedłużaniu wojny.
W środę, podczas trwającego niemal trzy godziny wywiadu dla amerykańskiego podcastera Joe Rogana, wiceprezydent USA J.D. Vance oskarżył część członków izraelskiego rządu o próbę storpedowania porozumienia Stanów Zjednoczonych z Iranem.
„Wiem bez cienia wątpliwości, że w rządzie Izraela są ludzie, którzy próbują odwieść nas od tej polityki, ponieważ chcą kontynuować kampanię militarną” — powiedział wiceprezydent USA.
Ministerstwo Spraw Zagranicznych zapowiedziało kontrolę systemu dotacji w konkursie „Polonia i Polacy za Granicą 2026” po publikacji Wirtualnej Polski. Resort wstrzymał wypłatę kolejnych transz środków dla stowarzyszenia Polonia Connect, które miało otrzymać 1,95 mln zł mimo niespełnienia warunków konkursu. (więcej…)
Marszałek już dawno oddał swój mocz na wasze głowy, Czarnecki.
Pomimo ze „towarzysz Ziuk” to nie „postać z mojej bajki” to go zacytuję specjalnie dla ciebie „łyczard”;
„Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”…
100/100.
Będzie nowy zamach majowy, jeżeli Kaczyński utraci władzę i coraz większa faszyzacja kraju.
Faszyzacja kraju ? Co sugerujesz ? Rozwiń proszę.Bo z tego co obserwuję, narodowcy z dnia na dzień mają coraz bardziej pod górę ,gdyż jako jedyni zaczęli jawnie krytykować ustawę 447 i w związku z tym protestować.Także nie łącz PiS-u z narodowcami ,a narodowców z faszystami.
jwu – ja nie uważam narodowców za faszystów, zaś za faszyzm uważam silne rządy jednej ręki (Kaczyńskiego). Do tego PiS coraz mniej reaguje na jawny faszyzm na Ukrainie i wspiera banderowców. Podobnie nie reaguje na wrogie działania na Litwie, na marsze faszystów (również na Łotwie)
„zaś za faszyzm uważam silne rządy jednej ręki”.I jak to się ma do bolszewickiego zamordyzmu ? Który faszyzmem nie był.
Chciałbym tylko przypomnieć, co stanowi ideę faszyzmu. Najlepiej to ujął nie kto inny, jak Benito Mussolini: „Tutto nello Stato, niente al di fuori dello Stato, nulla contro lo Stato” – Wszystko w Państwie, nic poza Państwem, nic przeciw Państwu. I tak; narodowcy, czyli inaczej nacjonaliści, nie mają z tym nic wspólnego (temat tzw. nacjonalistów na zdziczałej upadlinie lepiej tu pominę).
A jak to się w teoretycznym państwie ma – w tym przypadku u restauratorów sanacyjnych miernot – odnośnie, powiedzmy, wolności wypowiedzi (też komentarzy), tzw. mediów publicznych i obiektywnych, zastopowania liczby wyświetleń lub przerywania ich w trakcie na „yt” oraz całego szeregu przepisów i regulacji, niech każdy w kontekście powyższego sloganu odpowie sobie sam.
Z racji tego ,że mam rodzinę we Włoszech (Taranto),miałem okazję (wielokrotnie) wysłuchać (dzięki szwagierce jako tłumaczce) wspomnienia starych Włochów.Którzy z rozrzewnieniem wspominali czasy rządów Benito.Mówiąc ,że takiego ładu,porządku i przestrzegania prawa jak wtedy,nigdy później nie było.
To prawda. Tyle że ja tego nie neguję. Il Duce zrobił wiele pożytecznych rzeczy. Rozumiał też, czym jest żydostwo, w kontekście rewolucji bolszewickiej lub międzynarodowej finansjery z Wall Street i Londynu, choć w szeregach faszystów również byli, bo są wszędzie. Jednak trzeba też pamiętać, o tych tragicznych obliczach włoskiego faszyzmu, jak np. o masowych zbrodniach wobec Słoweńców, mordowanych całymi rodzinami pod dowództwem gen. Roatty, za co nigdy nie był osądzony, dzięki angolom miłującym pokój, praworządność, prawa i niezmiennie – demokrację.
Ja wiem ,że tego nie negujesz ,ale jest masa historyków ,którzy stawiają Benito w jednym szeregu z Hitlerem.Co jest nieprawdą.A jeżeli chodzi o brytoli i jankesów ,jest faktem ,że żaden ze zbrodniarzy ( nie tylko hitlerowskich) ,który poszedł na współpracę z nimi ,nigdy nie został osądzony.
Z tym prześladowaniem Słoweńców to prawda ,ale trzeba też dodać ,że Włosi po cichu wspomagali i bronili Serbów, przed zakusami chorwackich siepaczy.
??!
Jeżeli zamach, to już nie w obecnej i jeszcze nie w przyszłej kadencji Sejmu.
Żałosny wazeliniarz.Tylko tyle i aż tyle.
On po części ma rację, bo Piłsudski i Kaczyński to etatyści i lewicowcy z kompletnym brakiem wizji przyszłości państwa.