FIFA znalazła się pod presją kilku europejskich federacji piłkarskich, które chcą, aby ich kapitanowie nosili opaskę z tęczowym sercem podczas meczów Mistrzostw Świata w Katarze. Reprezentacje chcą prowadzić kampanię popierającą środowiska LGBT.

Jak poinformował w środę portal NBCSports, FIFA znalazła się pod presją kilku europejskich federacji piłkarskich, które chcą, aby ich kapitanowie nosili opaskę z tęczowym sercem podczas meczów Mistrzostw Świata w Katarze. Reprezentacje chcą prowadzić kampanię popierającą środowiska LGBT.

Francja i Niemcy, dwaj ostatni mistrzowie świata, są jednymi z ośmiu z 13 europejskich drużyn piłkarskich udających się do Kataru, które dołączyły do ​​kampanii „One Love”, która rozpoczęła się w Holandii. Przepisy FIFA zabraniają drużynom przynoszenia własnych projektów opasek na Mistrzostwa Świata i nalegają, aby korzystały ze sprzętu dostarczonego przez organ zarządzający.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

0 PLN    (0%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

„Wspólne noszenie opaski w imieniu naszych drużyn wyśle ​​jasny komunikat, gdy świat patrzy” – powiedział kapitan Anglii Harry Kane w oświadczeniu. Szwajcarska federacja piłkarska powiedziała, że ​​chce, aby kapitan Granit Xhaka nosił opaskę, na której „można zobaczyć serce o różnych kolorach, które reprezentują różnorodność ludzkości”.

„Złożono również wniosek do FIFA z prośbą o zezwolenie na noszenie opasek podczas Mistrzostw Świata FIFA” – napisała w oświadczeniu Walijska Federacja Piłki Nożnej. FIFA nie skomentowała od razu prośby.

Osiem europejskich zespołów wspierających kampanię „One Love” na rzecz praw człowieka obejmowało również Belgię i Danię. Pięć europejskich reprezentacji, które nie zadeklarowały udziału w kampanii, to Chorwacja, Polska, Portugalia, Serbia i Hiszpania.

Zobacz też: Maciej Rybus nie będzie powoływany do reprezentacji

We wtorek na murawie Stadionu PGE Narodowego kapitan piłkarskiej reprezentacji Polski, Robert Lewandowski, spotkał się z byłym reprezentantem Ukrainy, Andrijem Szewczenko. Ukraiński trener podziękował Lewandowskiemu za jego zdecydowane poparcie dla Ukrainy po rosyjskiej inwazji. Dziękował też Polakom za wsparcie udzielane Ukrainie i Ukraińcom.

W trakcie spotkania, Szewczenko przekazał Lewandowskiemu opaskę kapitana reprezentacji Ukrainy. Poprosił go też, żeby pojechał z nią na Mistrzostwa Świata w Katarze. Kapitan reprezentacji Polski przyjął podarunek i zgodził się. Następnie, Szewczenko założył Lewandowskiemu opaskę na ramię. Jak wynika ze zdjęć, założył ją jednak Polakowi na odwrót, kolorem żółtym do dołu.

Kresy.pl/NBCSports

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz