Europa i Włochy potrzebują imigracji – oświadczyła w niedzielę premier Włoch Giorgia Meloni. Media zwracają uwagę na zmianę jej retoryki w tej sprawie.

W niedzielę w Rzymie odbyła się w konferencja poświęcona polityce migracyjnej. Wzięli w niej udział przedstawiciele 20 państw z basenu Morza Śródziemnego, Bliskiego Wschodu i Afryki.

Po jednodniowym spotkaniu, które poprowadziła premier Włoch Giorgia Meloni, nowy sojusz zobowiązał się do rozprawienia się z przemytem ludzi, ale także do poprawy współpracy w obszarach takich jak energia odnawialna (w celu walki ze zmianami klimatycznymi) i poprawy perspektyw biedniejszych krajów.

Uczestnicy zgodzili się na utworzenie funduszu mającego na celu wspieranie projektów związanych z problemem migracji. Zjednoczone Emiraty Arabskie zgodziły się przeznaczyć na ten cel 100 mln dolarów – informuje portal Euractiv.

“Zawsze powtarzałam: pracujmy nad wymiarem zewnętrznym i nad strategicznymi partnerstwami z krajami afrykańskimi, abyśmy mogli zarządzać zjawiskiem migracyjnym, ale legalnymi drogami” – powiedziała włoska premier.

Media zwracają uwagę na zmianę jej retoryki w sprawie imigracji.

Przeczytaj: Giorgia Meloni nie jest tak radykalna, jak ją malują

Łagodząc swoją wcześniejszą retorykę Meloni oświadczyła, że ​​jej rząd jest otwarty na przyjęcie większej liczby legalnych imigrantów, ponieważ “Europa i Włochy potrzebują imigracji” – podkreśla agencja Reuters. Jak dodała, należy walczyć z nielegalną imigracją i uniemożliwić migrantom “niebezpieczną przeprawę przez Morze Śródziemne”.

“Powstrzymanie siatek handlu ludźmi jest celem, który wszyscy podzielamy” – powiedziała.

Zobacz także: Meloni publicznie poparła PiS i Morawieckiego [+VIDEO]

reuters.com / euractiv.pl / Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply