Saab otrzymał zamówienie na dostawy granatników przeciwpancernych Carl-Gustaf M4 do estońskich sił zbrojnych. Wartość zamówienia to około 45 milionów złotych, a dostawy będą realizowane w latach 2021-2022 – informuje producent.

Jak poinformował w poniedziałek Saab, firma otrzymała zamówienie na dostawy granatników przeciwpancernych Carl-Gustaf M4 do estońskich sił zbrojnych. Wartość zamówienia to około 45 milionów złotych, a dostawy będą realizowane w latach 2021-2022.

Zamówienie zostało złożone w ramach wspólnej umowy ramowej podpisanej z Estonią, szwedzką administracją ds. materiałów obronnych i Łotwą. Umowa ramowa umożliwia estońskiemu klientowi składanie zamówień na broń i amunicję Carl-Gustaf M4 na okres dziesięciu lat. Estońskie Siły Zbrojne są użytkownikiem systemu uzbrojenia Carl-Gustaf od ponad dwóch dekad.

„Dzięki temu zamówieniu estoński klient jeszcze bardziej wzmocni swoje możliwości. To wielkie osiągnięcie i dowód zadowolenia klienta”- mówi Görgen Johansson, szef Saab Business Area Dynamics.

„Współpraca między estońską i szwedzką firmą Saab została wysoko oceniona przez obie strony i jesteśmy zadowoleni, że pomimo dotkliwych skutków pandemii zeszłoroczne zamówienie dotarło do nas na czas, biorąc pod uwagę, jak wiele firm miało problemy z dostawami. Złożyliśmy teraz również drugie zamówienie na około 250 systemów Carl-Gustaf M4, aby zastąpić poprzednio używane Carl-Gustaf M2. Cieszymy się szczególnie, że Saab jeszcze bardziej zwiększył swoje moce produkcyjne i że pierwsze dostawy dotrą do nas już pod koniec tego roku” – mówi Ramil Lipp, menedżer ds. uzbrojenia w Estońskim Centrum Inwestycji Obronnych.

Zobacz też: Szwedzki Saab z kontraktem wartym 1 mld dol. na kolejne samoloty GlobalEye dla ZEA

“Carl-Gustaf M4 to najnowsza wersja przenośnego, wielozadaniowego systemu broni uruchamianego z ramienia. Daje użytkownikom szeroki wachlarz opcji walki i pozwala żołnierzom zachować zwinność i skuteczność w każdym scenariuszu” – informuje firma. System w porównaniu z poprzednikami oferuje wyższy stopień dokładności, lżejszą konstrukcję i kompatybilność z przyszłymi innowacjami. M4 jest również kompatybilny z inteligentnymi systemami celowniczymi i przyszłymi rozwiązaniami technologicznymi, takimi jak programowalna amunicja.

Zobacz też: Szwedzki Saab ma ofertę dla Polski ws. okrętów podwodnych, ale szczegółów nie podaje

Kresy.pl/Saab

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply